Medale szczecineckiej reprezentacji osób niepełnosprawnych w pływaniu

• 2016-03-15 09:24:39

Zawodnicy UKS Victoria działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku reprezentowali swój klub, szkołę i miasto Szczecinek podczas XIII Regionalnego Mitingu Pływackiego Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową.

Zawody odbyły się 9 marca 2016 roku w Szczecinie. Szczecineccy pływacy, których na co dzień trenuje Przemysław Kieling, pojechali do Szczecina w 8-osobowym składzie, pod opieką Katarzyny Wilczyńskiej i Pawła Czupiela. Nasi młodzi sportowcy, jak zawsze dali z siebie wszystko, przywożąc w sumie 9 medali wywalczonych w swoich kategoriach sprawnościowych (wszyscy startowali na dystansie 25 m stylem dowolnym).

Medal za udział i zdobycie 5 miejsca otrzymała Ewa Rusak; brązowe medale wywalczyli: Kasia Zwolińska i Paweł Jagosz; srebro przypadło w udziale Pawłowi Gwozda, Pawłowi Spierewce i Erykowi Pastuszakowi; złoto natomiast zdobyli: Kamil Witulski i Andrzej Szwaja. Ponadto męska sztafeta na dystansie 4x25 m również wywalczyła złoty medal.
Podkreślić należy fakt, że sukces wspomnianych sportowców to wynik ciężkiej, systematycznej pracy dzieciaków i ich trenera ale również przychylność władz miasta i powiatu, którzy wspierają sport osób niepełnosprawnych - mówi opiekun UKS Victoria, Katarzyna Wilczyńska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!