Pojedynek na słowa przy ulicy Kilińskiego

  • KW
  • 2016-03-14 12:59:26
Pojedynek na słowa przy ulicy Kilińskiego
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (14.03) w budynku Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ul. Kilińskiego w Szczecinku odbywają się Powiatowe Eliminacje do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego. W pojedynku na słowa bierze udział 45 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu szczecineckiego.

Konkurs, do którego eliminacje odbywają się dzisiaj w Szczecinku, jest najstarszym konkursem, który obejmuje cały powiat szczecinecki. U nas dzieci się zbierają, tutaj wyłaniamy laureatów, którzy następnie jadą do Szczecina, a stamtąd dopiero na konkurs ogólnopolski -  mówi Daniela Sommerfeld, instruktor SAPiKu. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: Mały Konkurs Recytatorski oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

Szkoły z powiatu szczecineckiego wyłaniają po dwie osoby z danej kategorii wiekowej, tj. klasy I-III, IV-VI oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, które wystąpią przed jury w eliminacjach powiatowych. Jak zaznacza Daniela Sommerfeld z SAPiKu, szkoły bardzo chętnie biorą udział w tym wydarzeniu i chciałyby, aby więcej osób mogło zostać wytypowanych do powiatowych przesłuchań.

W skład jury w tym roku weszli: Pani Mieczysława Mazepa, Pani Maria Łangowska oraz Pan Wiesław Łągiewka. Przesłuchania będą trwały do godzin popołudniowych, wówczas poznamy laureatów, którzy pojadą do Szczecina na kolejne przesłuchania.

Pojedynek na słowa przy ulicy Kilińskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: