Udana niedziela dla Akademii Piłkarskiej Szczecinek

• 2016-03-14 11:52:27

Miniona niedziela (13.03) okazała się niezwykle udana dla Akademii. Wracający na ligowe boiska juniorzy starsi pokonali na wyjeździe Świt Skolwin i umocnili się na pozycji wicelidera LWJ. W Nakle kolejny świetny występ zanotowały żaki AP Szczecinek (r. 2008), które w silnie obsadzonym turnieju zajęły drugie miejsce.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Wynik otworzył Robert Drzewiński, a wynik 1-0 dla Akademii utrzymał się aż do 77 minuty. Wtedy to wyrównali gospodarze, jednak po chwili podopieczni Krzysztofa Siemaszko znów byli na prowadzeniu – gola zdobył Mateusz Paszkowski. Gdy na 3-1 z rzutu karnego podwyższył Karol Jabłoński, wydawało się, że jest po meczu. W 90 minucie Świt strzelił jednak bramkę kontaktową i o trzy punkty trzeba było walczyć do ostatniego gwizdka sędziego. W tabeli Ligi Wojewódzkiej juniorzy starsi są na drugim miejscu – tracą siedem punktów do SALOSu Szczecin, o tyle samo „oczek” wyprzedzając Stal Szczecin i AP Kotwicę Kołobrzeg.

ŚWIT SKOLWIN – AP SZCZECINEK 2-3 (Robert Drzewiński 47’, Mateusz Paszkowski 80’ , Karol Jabłoński – rz.k. 86’)

SKŁAD: Sochalski - Czapla, Nowicki, Wojtkiewicz, Górka, Gobis (30’ Barański), Jabłoński, Paszkowski (80’ Budnicki), Bednarski, Drzewiński (65’ Flis), Kierzkowski

Natomiast rocznik 2008 (trener Krzysztof Kutrowski / Piotr Kusiak) wziął udział w turnieju Eurotech Mezar Cup rozgrywanym w Nakle nad Notecią. Nasi zawodnicy po raz pierwszy mieli okazję rywalizować z tyloma drużynami z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, wypadając na ich tle rewelacyjnie. Młodzi piłkarze drugi raz z rzędu (tydzień temu wygrali turniej APaCZe w Człuchowie) zameldowali się w finale, gdzie tym razem uznali wyższość Polonii Chodzież. Najlepszym bramkarzem ponownie został wybrany Daniel Bednarski z AP Szczecinek. Ogromne gratulacje za kolejny kapitalny występ! Komplet wyników:

AP SZCZECINEK - FOOTBALL ACADEMY NAKŁO 0-0
AP SZCZECINEK- BAMBINIS TRZCIANKA 3-1
AP SZCZECINEK- NIELBA WĄGROWIEC 1-0
AP SZCZECINEK- FOOTBALL ACADEMY GRUDZIĄDZ 3-0