Kolorowa grafika, malarstwo i rysunek Andrzeja Załeckiego w Galerii Sztuki Zamek

  • KW
  • 2016-03-14 10:09:59
Kolorowa grafika, malarstwo i rysunek Andrzeja Załeckiego w Galerii Sztuki Zamek
  • Foto: TV Gawex

W miniony piątek, 11 marca, w Galerii Sztuki Zamek swoje prace mieszkańcom Szczecinka zaprezentował artysta Andrzej Załecki. Była to już druga wystawa artysty nad Trzesieckiem.

Andrzej Załecki urodził się w 1948 r. w Szczecinie. Studiował w  PWSSP w Poznaniu, gdzie w 1974 r. uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej. Prowadzi działalność twórczą w dziedzinach grafiki warsztatowej, rysunku, malarstwa, ilustracji. Od 1974 r. pracuje w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie kieruje pracownią rysunku. Jednocześnie, w szczecińskiej WSSU, prowadzi pracownię rysunku i grafiki warsztatowej. Zorganizował ponad 50 wystaw indywidualnych, a także brał udział w 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Prace artysty mieszkańcy naszego miasta mogą oglądać już drugi raz. Pierwsza wystawa Andrzeja Załeckiego w Szczecinku miała miejsce w roku 2013, gdzie w nowo powstałej galerii na Zamku podziwiać mogliśmy prace w bieli i czerni. Tym razem artysta postanowił zaprezentować szczecinecczanom swoją małą kolekcję prac kolorowych. Jak zaznaczył podczas wernisażu, najlepiej czuje się on w tworzeniu biało-czarnych prac, dlatego też prac w kolorze, w swoim dorobku autor posiada niewiele.

Wystawa potrwa do 10 kwietnia br. Relacja z wernisażu już dzisiaj (14.03) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: