Upojeni alkoholem koczowali w szpitalnych piwnicach - tydzień interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-03-14 09:24:07
Upojeni alkoholem koczowali w szpitalnych piwnicach - tydzień interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 7.03.02.2016 do 14.03.2016 r. strażnicy podjęli 162 interwencje w stosunku do 112 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 31 zdarzeń, z czego w 25 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

7.03.2016 r. około godziny 22:00 patrol Straży Miejskiej został wezwany na interwencję do szpitala, gdzie w piwnicach szpitalnych mieli koczować bezdomni. Na miejscu w piwnicach zastano dwóch doskonale znanych nam bezdomnych, którzy upojeni alkoholem leżeli na podłodze. Bezdomnych obudzono i nakazano opuścić im teren szpitala. Podczas wyprowadzania ich jeden z nich stał się agresywny, zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy oraz kopiąc nogą w drzwi jednego z pomieszczeń dokonał ich zniszczenia, uszkodził również rury CO z grzejnikiem. Bezdomny ten został obezwładniony i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w radiowozie do czasu przyjazdu Policji. Patrol Policji wezwany na miejsce odmówił podjęcia interwencji z uwagi na to, iż nie otrzymali odpowiedniego zawiadomienia w tej sprawie, w związku z czym bezdomny ten został zwolniony.

12.03.2016 r. około godziny 20:45 patrol straży miejskiej patrolując ulicę 28-go Lutego zauważył mężczyznę leżącego na ziemi. Jak się okazało, był on upojony alkoholem do nieprzytomności, w związku z czym został przekazany zespołowi ratunkowemu.

12.03.2016 r. Straż Miejska włączyła się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie IMPULS oraz Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego „Bądź życzliwy”. Strażnicy zorganizowali zajęcia dla dzieci.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: