Bal Charytatywny dla Narii

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-03-13 15:11:23
Bal Charytatywny dla Narii
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Zarząd Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego organizuje III Bal Charytatywny, na który zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, którym nieobcy jest los dziecka, potrzebującego pomocy.

W trakcie trzeciej edycji Balu zbierane będą środki na leczenie 14-letniej Narii Tomkowicz, która choruje na groźny nowotwór żołądka, tzw.: GIST, czyli mięsak mięśni gładkich o wysokim stopniu złośliwości. Nowotwór rozpoznano u dziewczynki w 2012 roku. Naria przeszła do tej pory kilka operacji i morderczych chemioterapii, napotykając niezliczone komplikacje oraz przerzuty choroby.

Gdy konwencjonalna chemioterapia zawiodła - lekarze podjęli decyzję, że w leczeniu Narii zastosują nowy, innowacyjny lek: tzw. III rzutu - Stivarga®: - Rzeczywiście, pilotażowe wprowadzenie leku sprawiło, że w ciele Narii nie powstały nowe ogniska przerzutowe, a poprzednie uległy redukcji. Niestety lek u pacjentów z oporną i nawrotową postacią tego typu nowotworu nie jest w Polsce refundowany przez NFZ. Koszty, jakie ponosi rodzina w walce o zdrowie Narii są ogromne. Przekraczają one w znacznym stopniu możliwości finansowe rodziców. Dwumiesięczna terapia kosztuje około 23 tys. zł (!).  Do tego dochodzą wydatki, związane z dietą i wyjazdami do specjalistów - jednym tchem referuje tata dziecka.

Naria znosi leczenie bardzo dzielnie. W swoim krótkim życiu przeszła już naprawdę wiele. Mówiąc szczerze - przed dzieckiem oraz jej rodziną jeszcze wiele trudnych chwil…

Nie poddała się nawet na chwilę! Chce walczyć dalej z bezwzględnym przeciwnikiem, a jej wielkim marzeniem jest życie zwykłej nastolatki. Pomimo przeciwności losu - dziewczynka systematycznie chodzi do szkoły. Jest bardzo dobrą i ambitną uczennicą Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku.

Kolejne dziecko, któremu chcą pomóc członkowie Porozumienia Samorządowego potrzebuje nasze pomocy. Ośmielamy się o nią prosić wierząc, że tak, jak wcześniej - mieszkańcy Powiatu Szczecineckiego nie tylko zechcą pomóc, ale dadzą swoiste świadectwo lokalnej solidarności i zrozumienia dla trudnego losu dziewczynki oraz jej najbliższych.

Trzecia edycja Balu odbędzie się już 22 kwietnia br. w Centrum Konferencyjnym Hotelu RESIDENCE w Szczecinku. Obiekt mieści się przy ul. Lelewela 12. Początek imprezy planowany jest na godzinę 19.00.

Podczas Balu odbędzie się licytacja wielu atrakcyjnych przedmiotów i usług, przekazanych na ten cel przez sponsorów. Poza dobrą zabawą, w  programie Balu znajdą się: występy wokalne, taneczne, pokaz kolekcji mody butiku Mademoiselle Framboise, przygotowany przez SINT JI Lounge Bar&Rooms, konkursy barmańskie oraz wiele innych niespodzianek.

Wstęp: 180 zł od osoby, wpłaty do 11.04.2016 r. na konto:

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

ul. 1000-lecia 18

78-460 Barwice

71 8935 0009 1300 4523 2000 0070

z dopiskiem: dla Narii Tomkowicz

Oprawę muzyczną imprezy zapewni Zespół Talisman, znany z wysokiej jakości proponowanych usług. Obsługa barmańska oraz bar alkoholowy odpłatny, dostępny na miejscu.

Kontakt:

tel.: 882 060 261

e-mail: ps.szczecinek@wp.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: