Orszak Niedzieli Palmowej po raz czwarty przejdzie ulicami Szczecinka

  • KW
  • 2016-03-11 09:35:20
Orszak Niedzieli Palmowej po raz czwarty przejdzie ulicami Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę, 20 marca br. ulicami Szczecinka po raz czwarty przejdzie barwny Orszak Niedzieli Palmowej, czyli znane już chyba każdemu mieszkańcowi powiatu szczecineckiego widowisko, przygotowywane corocznie przez księdza Marka Kowalewskiego, proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu oraz parafian i samorządowców.

Wspólne świętowanie początku Wielkiego Tygodnia stało się swoistą i wyjątkową na skalę kraju tradycją, która dość szybko przyjęta została przez mieszkańców powiatu szczecineckiego. To właśnie wierni, pojawiający się coraz liczniej, tworzą wyjątkowy i oryginalny klimat rodzinnych i kolorowych dni Wielkiego Tygodnia. Trasa tegorocznego Orszaku rozpocznie się, jak co roku, przed Kościołem pw. Ducha Świętego, a zakończy się przed szczecinecką Muszlą Koncertową. To tu odbędzie się finał tego wyjątkowego wydarzenia.

Warto wspomnieć, iż równie tradycyjnym elementem niedzielnego Orszaku, będzie inscenizacja, odgrywana przez szczecineckich samorządowców. Sceną dla tej wyjątkowej, kilkuminutowej inscenizacji będzie ponownie balkon szczecineckiej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga. Obchody Święta zwieńczone zostaną wyborem najwyższej i najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej, przygotowanej przez mieszkańców powiatu szczecineckiego. Wymogi, stawiane przed zgłaszanymi pracami nie są restrykcyjne: palma musi mieć minimum 1 metr wysokości, a sama technika przygotowania pracy konkursowej określona została, jako „dowolna”.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do wspólnego świętowania Wielkiego Tygodnia - mówi Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Każdego roku pojawia się więcej uczestników tej wyjątkowej uroczystości. Wierzę, że w roku 2016 w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą Palmę Wielkanocną pojawią się kolejni pasjonaci, dzięki którym rywalizacja okaże się jeszcze ciekawsza. Gdyby zdecydowali Państwo nie brać udziału w konkursie, to i tak zachęcam do wspólnego celebrowania Wielkiego Tygodnia. To okres piękny i wyjątkowy. To właśnie przez tę niepowtarzalność pozwalam sobie na chwilę oderwania od codziennych problemów i zajęć, by współtworzyć orszak - dodaje starosta.

Na początek organizatorzy zapraszają do udziału w Mszy Świętej, która odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 11.00. Po niej uformuje się orszak, który przejdzie pod Muszlę Koncertową ulicami: Piłsudskiego, Mickiewicza i Ordona, po drodze zatrzymując się przy Szkole Muzycznej. W trakcie finału odegrana zostanie scenka, kończąca wydarzenie. Po niej zaplanowano krótki koncert muzyczny, zabawy dla dzieci oraz finał konkursu na najwyższą i najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Na uczestników zabawy czekał będzie ciepły posiłek. Wierzę, że w tym roku znów uda się pobić rekord frekwencji oraz ilości prac, zgłoszonych do konkursów - kończy Krzysztof Lis.

info: M. Tadzik, Starostwo Powiatowe

Orszak Niedzieli Palmowej po raz czwarty przejdzie ulicami Szczecinka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: