Na sezon odnowią szlaki rowerowe i piesze w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2016-03-11 09:17:04
Na sezon odnowią szlaki rowerowe i piesze w Bornem Sulinowie
  • Foto: www.bornesulinowo.pl

Turyści i mieszkańcy Bornego Sulinowa już niedługo będą mogli korzystać z odnowionych szlaków rowerowych. Do końca kwietnia potrwają prace, które zmodernizują i przygotują trzy najpopularniejsze borneńskie trasy do sezonu.

Turystyka rowerowa w naszym regionie jest jedną z najbardziej lubianych form aktywnego spędzania czasu. W Bornem Sulinowie turyści bardzo chętnie korzystają z trzech gminnych szlaków rowerowych, które położone są w najbardziej malowniczych okolicach. Na terenie gminy Borne Sulinowo posiadamy trzy szlaki rowerowe: Kraina Odwróconego Krzyża, Kraina Małych Jezior i ponad 50-cio kilometrowy szlak nad jezioro Ciemino. Szlaki są podzielone tematycznie - mówi Dariusz Tederko z Urzędu Miasta Borne Sulinowo.

Mimo, że władze Bornego Sulinowa regularnie dbają o szlaki turystyczne, to nadszedł czas, kiedy potrzebna jest ich poważna renowacja. Dotyczy to przede wszystkim oznakowań na trasach, które wskutek między innymi wycinki drzew, również zostały usunięte. Planujemy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego odnowienie szlaków. Mało tego, również zamierzamy uzupełnić oznakowanie, gdyż otrzymujemy informacje, że turyści błądzą z powodu właśnie zbyt małej ilości znaków informacyjnych - dodaje nasz rozmówca.

W pięknych okolicach Bornego Sulinowa znajdują się nie tylko szlaki rowerowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się także trasy do nordic walking, które również przygotowywane będą do sezonu. Posiadamy także szlaki nordic walking, mamy ich cztery. Są one również bardzo często uczęszczane - mówi D. Tederko. 

Rejony Bornego Sulinowa od lat są bardzo ciekawym miejscem na aktywny wypoczynek. Dzięki odnowionym trasom rowerowym, a także pieszym, o których wspominaliśmy we wcześniejszych informacjach, turyści mogą odpoczywać tu w idealnych warunkach. Dzięki bogatym walorom przyrodniczym, jazda na rowerze czy spacer mają w Bornem swój wyjątkowy klimat.

Komentarze (2)

rowerzysta 2016-03-23 18:48

dlaczego nikt nie pomyślał o szlaku byłych torów kolejowych z ŁUBOWA DO Bornego?

turist 2016-05-31 15:58

A wystarczy spojrzeć na sąsiednie gminy, np super ścieżka rowerowa Złocieniec - Połczyn właśnie po nasypie kolejowym to 30 kilometrowy raj dla rowerzystów, to przyciąga sporo turystów. Wystarczy podpatrzeć jak promuje się Czaplinek czy Drawsko Pomorskie pięknie wydanymi mapkami rowerowymi / pieszymi / kajakowymi / konnymi / off-road

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: