Porozumienie podpisane - studenci ze Słupska będą mogli odbywać praktyki w szczecineckim szpitalu

  • KW
  • 2016-03-10 12:52:41
Porozumienie podpisane - studenci ze Słupska będą mogli odbywać praktyki w szczecineckim szpitalu
  • Foto: TV Gawex

Trwa dobra passa szczecineckiego szpitala. Remont Oddziału Pediatrycznego właśnie dobiega końca, jednakże spółka Szpital na tym nie przystaje i już planuje kolejne remonty, które sfinansowane zostaną przez Ministerstwo Finansów. Dodatkowo właściciele szpitala chcą zainwestować w szkolenie kadry medycznej, dlatego dzisiaj o godzinie 11 w szczecineckim Starostwie Powiatowym podpisano porozumienie o współpracy z Pomorską Akademią w Słupsku.

O takim pomyśle informowaliśmy Państwa w artykule: Studenci pielęgniarstwa ze Słupska na praktykach w szczecineckim szpitalu.

Zarząd Powiatu Szczecineckiego podpisał dzisiaj list intencyjny z Pomorską Akademią w Słupsku. To porozumienie jest kolejnym krokiem w rozwoju szczecineckiego szpitala. W ostatnim czasie udało się sporo dla szpitala zyskać, najpierw długo wyczekiwany remont Oddziału Pediatrycznego, następnie promesa Ministerstwa Finansów o przekazaniu środków na remont kolejnych, bardzo ważnych oddziałów: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis podczas dzisiejszego spotkania, zaznaczył, że wśród tych działań właściciele spółki Szpital nie zapomnieli o tak ważnej kwestii jaką jest rozwój i kształcenie kadry medycznej. Od 1 października 2016 roku w Szczecinku będą mogli odbywać praktyki studenci pielęgniarstwa I, II i III roku z Pomorskiej Akademii w Slupsku. Dzięki temu, w czasie trwania praktyk, zwiększona zostanie opieka nad pacjentami oraz nowi studenci po zakończeniu praktyk, będą mogli pozostać w szczecineckim szpitalu i znaleźć tu pracę co jest głównym celem tego pomysłu -  mówił Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Obecny na spotkaniu Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szczecineckiego szpitala zauważa w tej współpracy same pozytywne aspekty. Jak zaznacza, praktyka w zawodzie lekarza, ratownika czy pielęgniarki jest niezwykle istotna i pożądana.

W trakcie dzisiejszego podpisania porozumienia wspomniano również o kolejnej inwestycji, która dotyczyła będzie bezpośrednio kadry medycznej szczecineckiego szpitala. Inwestycja związana jest z organizacją edukacji dla pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy nie mają wykształcenia licencjackiego, a które jest teraz wymagane. Po zebraniu grupy 20 osób, Akademia Pomorska w Słupsku zorganizuje dla nich odpowiednie zajęcia pozwalające na podwyższenie kwalifikacji. Na ten cel przeznaczone zostaną pieniądze z Powiatowego Urzędu Pracy, a dokładniej z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który wynosi około 288 tysięcy złotych. Zaproponowano, aby 60% właśnie tej kwoty przeznaczyć na szkolenia i kształcenie kadry szczecineckiego szpitala.

Porozumienie podpisane - studenci ze Słupska będą mogli odbywać praktyki w szczecineckim szpitalu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: