Na ścianach szczecineckiej pediatrii dzieci chciałyby Hello Kitty oraz Roberta Lewandowskiego

  • KW
  • 2016-03-09 13:16:37
Na ścianach szczecineckiej pediatrii dzieci chciałyby Hello Kitty oraz Roberta Lewandowskiego
  • Foto: TV Gawex

Już niedługo remont na oddziale szczecineckiej pediatrii dobiegnie końca. Wieńczącym elementem całego przedsięwzięcia będzie wyposażenie dziecięcego skrzydła, co umożliwią przyznane środki z rezerwy Ministra Finansów.

Wyposażenie obejmie takie elementy jak wystrój wnętrz całego piętra, elementy meblowe, a także systemy bezpieczeństwa, które będą swego rodzaju nowością w naszym szpitalu. Nowy, wyremontowany Oddział Pediatryczny będzie podzielony na dwie części: na część zakaźną i niezakaźną. Jest to ogromny plus, gdyż dzieci będą oddzielone i nie będzie przenoszenia zakażeń - informuje Grażyna Żyłka, koordynator Oddziału Pediatrii w szczecineckim szpitalu. W tych salach rodzice będą mogli także sprawować 24-godzinną opiekę nad swoimi pociechami. Taki pobyt rodziców będzie nieodpłatny - dodaje. Wyremontowany oddział będzie również wyposażony w szereg zabezpieczeń. Każda z sal będzie monitorowana, co pozwoli na nadzór tego, co dzieje się u pacjentów przez lekarzy i pielęgniarki. Kolejnym zabezpieczeniem będą drzwi z zamkami szyfrowymi. Utrudni to wychodzenie z oddziału - zaznacza Grażyna Żyłka.

Nadal trwają rozmowy z projektantem odnośnie wystroju sal i korytarzy. Dziewczynki chciałyby na ścianach zobaczyć księżniczki albo postać Hello Kitty, natomiast chłopcy szczególnie piłkarzy i tu padło oczywiście nazwisko Roberta Lewandowskiego - mówi Grażyna Żyłka, która przeprowadziła wstępne rozeznanie u dzieci odnośnie tego, co chciałyby widzieć na ścianach. Jak również podkreśliła, pacjenci mają się czuć dobrze w tym miejscu, otoczenie musi być dla nich przyjazne, wtedy szanse na szybsze wyzdrowienie są o wiele większe.

Dla przypomnienia, prawdopodobnie tuż po zakończonym remoncie pediatrii, ruszy przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Pisaliśmy o tym w artykule: Przebudowa Oddziału Pediatrycznego na finiszu, w planach kolejne inwestycje. Tak jak w przypadku Oddziału Pediatrycznego, podczas prac budowlanych, obie izby będą funkcjonowały normalnie, w innym skrzydle szpitala.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: