Miasto wsparło ratowników OGR TADMED Szczecinek

  • KW
  • 2016-03-08 15:18:42
Miasto wsparło ratowników OGR TADMED Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek działająca na terenie Szczecinka oraz powiatu szczecineckiego otrzymała dzisiaj (08.03) z rąk Burmistrza Miasta Szczecinek, Jerzego Hardie-Douglasa, prezent w postaci urządzenia GPS.

To bardzo istotny prezent dla stowarzyszenia, gdyż od niedawna wchodzi ono także w skład Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczo-Ratowniczego. Ratownicy zadysponowywani są do różnych zdarzeń związanych z poszukiwaniami. Dlatego też niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który pozwoli szkolić się, rozwijać oraz wykorzystywać go podczas poszukiwań. Jednym z najbardziej potrzebnych narzędzi są tutaj urządzenia GPS. Dzisiaj w ręce Zarządu Stowarzyszenia OGR TADMED trafiło jedno z takich urządzeń, ufundowane przez Urząd Miasta w Szczecinku.

Jak zaznacza Tadeusz Tośko, Prezes Stowarzyszenia TADMED Szczecinek, do grupy należą ratownicy ochotnicy i nie jest ona sponsorowana z zewnętrznych środków. Za nauki pierwszej pomocy, które przeprowadzają ratownicy w szkołach, instytucjach także nie są pobierane żadne pieniądze. Chcemy być aktywni i uczyć starszych, młodszych pierwszej pomocy. Dla nas ważne jest, że możemy przekazywać posiadaną, tak ważną wiedzę, dalej. Ludzkie życie jest na pierwszym miejscu - mówi nam prezes stowarzyszenia. W ostatnim czasie staliśmy się także członkami Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczo-Ratowniczego, zajmującym się poszukiwaniami osób zaginionych, więc dzisiejszy prezent jest dla nas bardzo ważny i potrzebny. Dziękujemy za okazaną pomoc - mówi Tadeusz Tośko. Niebawem do grupy z Urzędu Miasta Szczecinek trafi również komputer przenośny. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: