Poseł Gawłowski o braku dopłat i o zmianach w ARiMR

  • KW
  • 2016-03-07 19:35:34
Materiał wideo:

Dzisiaj (07.03) o godzinie 12 na dziedzińcu szczecineckiego Urzędu Miasta Poseł na Sejm Stanisław Gawłowski oraz Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowali konferencję prasową. Konferencja dotyczyła zmian, które zaszły w ostatnim czasie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konferencja dotyczyła zmian, które zaszły w ostatnim czasie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak państwo wiecie, to jest bardzo ważna agencja, wypłaca ona pieniądze w ramach dopłat dla rolnictwa. Po raz pierwszy w historii funkcjonowania agencji, od czasu kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej, ARiMR nie wypłaciła rolnikom do tej pory należnych im kwot i jest to spowodowane nocną zmianą, które PiS zaserwował - mówił Poseł Gawłowski. Zaraz po objęciu władzy przez PiS, zostali wyrzuceni wszyscy prezesi w centrali i dyrektorzy zarządzający agencją - dodał.

Poseł Gawłowski zwrócił uwagę, że zwolnienia w ARiMR są związane tylko i wyłącznie z aspektami politycznymi. Mówię o tych czystkach, bo te czystki przekładają się na to, że agencja została sparaliżowana. Rolnicy z powiatu szczecineckiego nie otrzymują należnych im pieniędzy. Wystarczyło nie tykać ludzi, którzy przeszli odpowiednie szkolenia - mówił poseł. Według posła, teraz na miejsca zwolnionych osób zatrudniono bezpośrednio osoby z Prawa i Sprawiedliwości lub ich rodziny. PiS charakteryzuje nepotyzm i kolesiostwo - podsumował poseł.

Natomiast Radny Sejmiku Adam Wyszomirski poinformował zebranych o możliwości spotkań z radnymi wojewódzkimi w szczecineckiej Platformie Obywatelskiej. Spotkania odbywały się będą od następnego miesiąca. Chcemy wprowadzić także lekcje obywatelskie. Podobne odbywają się już w szkołach w Koszalinie czy w całym powiecie koszalińskim - mówił Adam Wyszomirski.

Relację z konferencji mogą Państwo zobaczyć w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Komentarze (5)

Juliana 2016-03-08 08:26

Pan chyba jest źle informowany? Kolesiostwo, a kim dla Pana jest prezes basenu w Szczecinku przecież to Pana rodzina! Ma Pan amnezje? To jest prawo rozumiane przez po!

adas 2016-03-08 08:27

Jak zwykle walka o stołki a cierpią rolnicy no cóż kolesiostwo ma się dobrze.

Uprzejmy 2016-03-08 11:16

Uprzejmię proszę aby wracając do Koszalina Pan piseł zabrał ze sobą pana Prezesa basenu i podwiózł pod sam dom i porosił o jakąś pracę blużej domu i dzieci Co prawda Mówią że "teściowa to nie rodzina" Ściętym przypadku jak jest?

tylko nie to 2016-03-08 19:20

nie życzę sobie by ludzie POkroju p wyszomirskiego uczyli moje dzieci POkretnej Polityki

obywatel Szczecinka 2016-03-08 22:02

Panie Adamie niech Pan siedzi w tym Koszalinie i spokojnie rozkłada kolejną firmę

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: