Tablice informacyjne w Bornem Sulinowie zostaną odnowione

  • KW
  • 2016-03-07 15:18:36
Tablice informacyjne w Bornem Sulinowie zostaną odnowione
  • Foto: TV Gawex

Kilkunastokilometrowa ścieżka turystyczno-spacerowa istnieje w Bornem Sulinowie od kilku lat. Władze miasta, by uatrakcyjnić i ułatwić turystom zwiedzanie miasta, zamontowały ponad 20 tablic informacyjnych przy najważniejszych miejscach w Bornem.

Już 6 lat mamy zamontowane te tablice, mamy ich dokładnie 23 na terenie Bornego Sulinowa. Miały one za zadanie przypomnienie o budynkach, które znajdowały się kiedyś na terenie miasta. Przez ścieżkę chcieliśmy pokazać historię w pigułce - mówi nam Dariusz Tederko z UM Borne Sulinowo. Teraz, po kilku latach, tablice wymagają renowacji. W ramach prac wymienione zostaną między innymi stelaże, zmienione zostaną także same tablice, których wygląd będzie odświeżony. Oprócz opisów w 3 językach oraz historycznych zdjęć danego miejsca, pojawi się też mała mapka miasta, by wskazywać kierunek zwiedzania.

Nowością będzie także wprowadzenie aplikacji na smartfony, która po sczytaniu z tablicy określonego kodu QR, wyświetlała nam będzie w telefonach dodatkowe informacje oraz zdjęcia dotyczące historii zwiedzanego obszaru.

Dom Oficera, willa Heinza Guderiana i inne ciekawe miejsca oraz skwery oznaczone zostaną nowymi tablicami. Dzięki zmianom, jakie zostaną wprowadzone, zwiedzający turyści będą mogli jeszcze lepiej poznać historię ziem, na których aktualnie się znajdują. Nowe tablice mają pojawić się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: