Magiczne flamenco w Czaplinku

  • KW
  • 2016-03-07 11:36:31
Magiczne flamenco w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

Sal de Tierra - taki tytuł nosił spektakl, który w sobotni wieczór przyciągnął tłumy mieszkańców Czaplinka. Gorące rytmy flamenco rozbrzmiały w hali widowiskowo - sportowej, a całe to wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o zbliżającym się Dniu Kobiet.

Zanim jednak na scenie pojawiły się andaluzyjskie gwiazdy flamenco, swoje umiejętności zaprezentowały tancerki z Koszalina i Drawska Pomorskiego. Gwiazdami koncertu była andaluzyjska grupa flamenco z solistką Sandrą Cisneros, która swoim gorącym, hiszpańskim temperamentem rozgrzała całą publiczność. Trio wokalno-instrumentalne, występujące w tym spektaklu, wykorzystało takie instrumenty jak cahon czy tradycyjną gitarę klasyczną. Obaj muzycy z niezwykłą wirtuozerią i lekkością stworzyli niesamowite muzyczne tło do całego spektaklu. Na wielkie uznanie zasługuje również śpiewak Manuel Alejandro Estrada Tore, który zaprezentował przybyłej publiczności tradycyjny hiszpański biały śpiew.

Po 1,5-godzinnym występie, publiczność wręcz nie chciała wypuścić artystów ze sceny, domagając się gorącego bisu. Przypomnijmy, spektakl powstał dzięki współpracy Czaplineckiego Ośrodka Kultury ze Szkołą Tańca Pani Marleny Krawczyk z Koszalina oraz z Pizzerią "Los Americanos" z Czaplinka. 

Obszerna relacja z tego magicznego wydarzenia już dzisiaj (07.03) w Telewizji Gawex, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: