Przystanek ostrzelany z wiatrówki i bójka pod monopolowym - tydzień Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-03-07 10:27:38
Przystanek ostrzelany z wiatrówki i bójka pod monopolowym - tydzień Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 29.02.2016 do 6.03.2016 r. strażnicy podjęli 114 interwencji w stosunku do 121 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 26 zdarzeń, z czego w 24 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

4.03.2016 r. około godziny 20:10 świadek zdarzenia telefonicznie poinformował dyżurnego Straży Miejskiej o fakcie wybicia szyby w wiacie przystankowej na ul. Mierosławskiego, którego miała się dopuścić grupa osób strzelająca z wiatrówki z jednego mieszkania bloku znajdującego się na wprost przystanku. Zostało ustalone mieszkanie, z którego strzelano. Strażnicy zabezpieczyli klatkę schodową przed możliwością ucieczki tych osób i wezwali policję. Na miejscu został wylegitymowany młody mężczyzna, który wyszedł z tego mieszkania. W mieszkaniu zostały wylegitymowane też cztery doskonale nam znane z wielu wcześniejszych interwencji osoby. Wprawdzie przyznali się do strzelania z wiatrówki do znaku drogowego ale niewątpliwie wybita szyba w przystanku to też ich robota.

4.03.2016 około godziny 20:50 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył bójkę przed sklepem z alkoholem na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich. Dwóch mężczyzn przed tym sklepem zostało zaatakowanych przez inną grupę mężczyzn, która tam dotarli z ulicy Powstańców Wielkopolskich. Poszkodowani jednak odmawiali złożenia odpowiedniego zawiadomienia.

5.03.2016 r. strażnicy zabezpieczali bezpieczeństwo na Turnieju Tańca Towarzyskiego.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: