Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Szczecinek

• 2016-03-07 08:58:34

W dniach 5 i 6 marca we Gwdzie Wielkiej rozgrywany był dwudniowy Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Szczecinek.

Na starcie stanęło 85 zawodników i zawodniczek z wielu regionów Polski. W pierwszym dniu startowali dorośli, jednakże wśród nich nie zabrakło także młodzieży z UKS Gwda Wielka, która próbowała swoich sił w konfrontacji z seniorami. W pierwszym dniu zawodów zawodnicy UKS Gwda Wielka zdobyli następujące miejsca:
Kategoria A: złoty medal zdobył Dariusz Schmidt, pokonując po drodze wielu utytułowanych zawodników;
Kategoria B : Złoty medal dla Piotra Kozła, srebrny dla Fabiana Ziemnickiego i brązowy dla Kamila Klingbeila;
Kategoria C : złoty medal dla Mateusza Skowrona;
Gra podwójna mężczyzn kategoria A: medal złoty dla Dariusza Schmidta grającego w parze z Marcinem Grzywaczem z Sianowa;
Gra podwójna mężczyzn kategoria B : złoty medal dla pary Karol i Łukasz Jasionas, srebrny dla Macieja Zabuskiego i Czarka Korzeniowskiego, medal brązowy dla Jacka Procia i Michała Szczepańskiego;
Gra mieszana: medal srebrny wywalczył Piotrek Kozioł, grający w parze z Agnieszką Matuszewską z Jastrowia, a brąz przypadł Magdzie Dorożalskiej i Jackowi Prociowi;
Gra pojedyncza kobiet : Magda Dorożalska zdobyła srebrny medal;
Gra pojedyncza kobiet „Radosny Amator”: miejsce drugie zdobyła Kinga Kurek a III Gosia Ługowska;

Rewelacją tego dnia był 13-letni Mateusz Skowron, który pokonał w trakcie rozgrywek o wiele starszych od siebie graczy i był jednocześnie najmłodszym uczestnikiem pierwszego dnia zawodów. W drugim dniu turnieju do walki stanęły dzieci i tak dla naszego klubu medale wywalczyli:
W kategorii dzieci urodzonych w 2007 i młodszych: I miejsce Amelia Mycyk, II Adaś Jacko i III Ola Wojtowicz;
W kategorii ur. 2005 – 2006: III miejsce zdobył Oliwier Kreft;
W kategorii ur.2003 – 2004: I miejsce Kacper Kurek, II Mateusz Skowron, III Paulina Szczepańska;
Kategoria 2002-2001 dziewcząt: I miejsce Martyna Fiedorowicz, II Monika Kozioł
Wśród chłopców: I miejsce Łukasz Jasionas, II Karol Jasionas
W kategorii 1999 – 2000: II miejsce Piotr Kozioł , III Fabian Ziemnicki

Podsumowując ten ogólnopolski turniej badmintona nasza ekipa zdobyła w sumie 8 złotych,  9 srebrnych i 8 brązowych medali. W najbliższym czasie czekają zawodników UKS Gwda Wielka następne i oby owocne turnieje na terenie całego kraju.

info: Zarząd UKS Gwda Wielka