Kobieta w burkini w koszalińskim Parku Wodnym - prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie hejtu

  • KW
  • 2016-03-04 11:05:54
Kobieta w burkini w koszalińskim Parku Wodnym - prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie hejtu

Na początku lutego do internetu trafiło zdjęcie kąpiącej się w koszalińskim Parku Wodnym muzułmanki w tradycyjnym, muzułmańskim stroju kąpielowym tzw. burkini. Pod tym zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy, przede wszystkim wulgarnych i obraźliwych dla muzułmanki. Prokuratura postanowiła przyjrzeć się tym wszystkim wpisom i sprawdzić m.in. czy wpisy zawierały teksty o charakterze rasistowskim.

Zdjęcie wywołało niemałą falę oburzenia wśród internautów. Komentarzy było sporo, szczególnie tych negatywnych. Większość internautów była zszokowana i uważała, że to najzwyczajniej w świecie jest nieuczciwe, i że jest to propagowanie podwójnych standardów. Na fanpage'u koszalińskiego Parku Wodnego można było przeczytać setki komentarzy, większość w takim charakterze: "Kur... szok. Wlazła w tych syfiastych szmatach i choróbska roznosi" - napisał internauta.

Całej sytuacji postanowiła przyjrzeć się Prokuratura w Kołobrzegu, która zbada, czy użytkownicy Internetu używali w swoich komentarzach pod zdjęciem mowy nienawiści. Dochodzenie ma pokazać, czy we wpisach nawoływano do nienawiści lub znieważania osób z uwagi na ich wyznanie czy narodowość. Prokuratura zabezpieczyła obszerny materiał dowodowy, a postępowanie wszczęto 1 marca. Na początku zbadane zostaną wpisy, a następnie rozpocznie się identyfikacja internautów po adresach IP.

Za publiczne znieważanie na tle religijnym i rasowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

solex 2016-03-04 13:23

normalnie szok !! a gdzie prawo do wypowiedzi?? Jak oni obcinają nam głowy to wszystko OK. Jak my się oburzamy na pranie brudnych szmat w basenie to jest mowa nienawiści !! Chyba nie chcę żyć w takim kraju a dla panów prokuratorów powiem tylko jedno - PRECZ Z ISLAMEM !!!

Emeritus III Szpagacik 2016-03-04 14:16

Ja uważam , że kobieta może się kąpać w czym dosłownie chce .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: