Kobiety w malarstwie - otwarcie wystawy w muzeum

  • KW
  • 2016-03-04 10:41:25
Kobiety w malarstwie - otwarcie wystawy w muzeum
  • Foto: TV Gawex

"Kobieta w malarstwie XIX i XX wieku" - to tytuł nowej wystawy, której wernisaż odbył się w czwartek (03.03) po południu w szczecineckim Muzeum Regionalnym. Wczorajsza ekspozycja prezentowała przede wszystkim kobiety.

Jeśli chodzi o autorstwo wystawy to zdecydowanie zasługa Pani Kustosz Muzeum Jadwigi Kowalczyk-Kontowskiej. To ona odpowiada za ten dobór prac, który prezentujemy - powiedział nam Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku, Ireneusz Markanicz. Obrazy pochodzą ze zbiorów: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Okręgowego w Pile, Muzeum – Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, kolekcjonerów oraz własnych Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Te obrazy prezentują nie tylko ciało i twarz, lecz także wnętrza. Jak przejdziemy się po całej wystawie zobaczymy, że pośród młodych i pięknych kobiet są też obrazy kobiet starszych, co zmusza widza do refleksji nad przemijaniem - mówi nam Jadwiga Kowalczyk-Kontowska.

Jak podkreśla Dyrektor Muzeum, inspiracją do stworzenia tej wystawy jest zbliżające się święto 8 marca Dzień Kobiet. Dlatego też cały marzec w szczecineckim Muzeum Regionalnym będzie poświęcony kobietom. Wystawa "Kobieta w malarstwie XIX i XX wieku" będzie dostępna dla zwiedzających do 3 kwietnia. 

Relacja z wernisażu już dzisiaj (04.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: