Niesamowity finał akcji zbierania książek dla szczecineckiego szpitala

  • KW
  • 2016-03-03 14:08:44
Niesamowity finał akcji zbierania książek dla szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Straż Miejska w Szczecinku kończy akcję pod hasłem „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu”, która miała na celu zbiórkę przeróżnych książek dla dzieci. Zbiórka rozpoczęła się na początku lutego i przyłączyło się do niej sporo instytucji, szkół i osób prywatnych.

Finał akcji pod hasłem „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu” odbył się dzisiaj (03.03) w szkołach i przedszkolach w Szczecinku. Inicjatywa ta miała na celu zbieranie przeróżnych książek, które będą dostępne w nowym Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu. Cieszymy się, gdyż do akcji włączyło się sporo osób, nie tylko ze Szczecinka, lecz także z innych miejscowości oraz szkoły, przedszkola, instytucje, firmy - mówi nam Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek. W akcji zbierane były nie tylko książki, przyjmowano także puzzle czy gry, gdyż kącik pełen książek ma być czymś, co umili dzieciom czas spędzany w placówkach zdrowia. Doskonale zrozumieli to między innymi uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego, którzy zebrali przeszło 500 książek i kilkadziesiąt gier planszowych oraz puzzli. Jak mówi dyrektor tej szkoły, placówka włącza się do każdej akcji, którą realizuje szczecinecka Straż Miejska. Mamy doskonałą współpracę z tą instytucją, więc tylko padło hasło i postanowiliśmy się przyłączyć. Uczniowie pokazali, że temat jest im bliski i mają poczucie, że pomagają - powiedział nam Rafał Stasik.

W akcje chętnie włączyły się także dzieci z Przedszkola Nutka w Szczecinku. Przedszkolaki zorganizowały dzisiaj krótki występ artystyczny, a na koniec w uroczysty sposób przekazały zebrane książki. Dzieci przyniosły książki, puzzle, gry, z których już nie korzystają. Ku naszemu zdziwieniu bez przeszkód rozstały się z tymi przedmiotami i chętnie je oddały - mówi nam Ewelina Budziszewska, nauczyciel w Przedszkolu Nutka. Dzieci rozstały się z książkami na wesoło, przygotowały więc wiersz i piosenkę specjalnie na tę okazję - dodaje.

Dzięki akcji zebrane zostały setki książek, gier i puzzli, co nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu instytucji w Szczecinku i w okolicach. Straż Miejska w Szczecinku serdecznie dziękuje za wsparcie w tej inicjatywie. Wszystkie książki już niedługo przekazane zostaną szczecineckiemu szpitalowi i dostępne będą na nowo wyremontowanym Oddziale Pediatrycznym. Miejmy nadzieję, że dzięki temu dzieci w przyjemniejszy sposób spędzą ciężkie chwile w szpitalu.

Relację z zakończenia akcji zobaczycie Państwo w TV GAWEX, w czwartkowym (03.03) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: