Plac Wolności ogrodzony. Jaki jest harmonogram prac?

  • KW
  • 2016-03-03 13:00:09
Plac Wolności ogrodzony. Jaki jest harmonogram prac?
  • Foto: TV Gawex

Na szczecineckim Placu Wolności rozpoczyna się długo wyczekiwany remont. Jak będą przebiegały prace i ile one potrwają?

Jak zaznaczają władze naszego miasta, remont Placu Wolności to długo oczekiwana inwestycja. Przed nami ambitny projekt. Kilka tygodni temu przekazaliśmy firmie Tebra z Koszalina plac budowy. W czwartek firma przystąpiła do ogrodzenia i zabezpieczenia pewnych obszarów, gdzie będą realizowane konkretne elementy - mówi nam Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka. Na początku planowano zagrodzić prawie całość placu i zostawić po obwodzie jedynie kilka metrów na poruszanie się mieszkańców. Ostatecznie dokonano pewnych zmian i ostatecznie plac ogrodzono troszkę inaczej, a wszystko po to, aby utrudnienia na placu były jak najmniej uciążliwe.

W pierwszym etapie wykonawca chce wykonać prace podziemne związane z technologią fontann. Następnie od centralnej części promieniście rozpocznie się przebudowa wszystkich elementów. Do czerwca wszystkie prace podziemne i nawierzchniowe powinny zostać zakończone. Od końca czerwca do końca października mają być realizowane kolejne części, ma być przebudowana ulica Zamkowa z włączeniem się do istniejących ciągów komunikacyjnych. Ma być też wykonane włączenie do ulicy Bohaterów Warszawy i 1-go Maja - opowiada Daniel Rak. Jeśli chodzi o uruchomienie fontann i zainstalowanie elementów upiększających to nastąpi to dopiero w 2017 roku. Także w następnym roku przebudowana zostanie ulica 9-go Maja.

Przypomnijmy, koszt całej inwestycji to 5 965 500 złotych. W budżecie miasta na rok 2016, zabezpieczono kwotę 3 milionów złotych na ten cel oraz w budżecie na rok 2017 także 3 miliony złotych, co daje razem 6 milionów złotych. W ramach zaplanowanych prac, przebudowany zostanie nie tylko Plac Wolności, lecz także przylegające do niego ulice, takie jak 9-go Maja, Zamkowa, Bohaterów Warszawy, 1-go Maja. Zmieniona zostanie nawierzchnia, wykorzystane do tego będą różne materiały, fontannę, która znajduje się na środku placu, zastąpią fontanny posadzkowe (będą one także w innym miejscu). Zmieni się oświetlenie i na pewno będziemy mogli liczyć na sporo zieleni, miejsca do siedzenia i parkingi dla rowerów.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: