Porządki na Placu Wolności - niebawem rusza remont

  • KW
  • 2016-03-01 13:26:28
Porządki na Placu Wolności - niebawem rusza remont
  • Foto: TV Gawex

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa Placu Wolności oraz sąsiadujących z nim ulic. Przebudowę wykona koszalińska firma Tebra, która wygrała przetarg na realizację tego zadania. Dlatego też dzisiaj, z Placu Wolności pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wywieźli elementy ruchome, między innymi donice.

Przypomnijmy, 14 stycznia br. zakończył się nabór ofert na wykonanie przebudowy szczecineckiego Placu Wolności i ulic do niego przyległych. Wpłynęło aż 14 ofert, spośród których komisja konkursowa wybrała firmę Tebra z Koszalina. Cena oferty to 5 965 500 złotych.

W budżecie miasta na rok 2016, zabezpieczono kwotę 3 milionów złotych na ten cel oraz w budżecie na rok 2017 także 3 miliony złotych, co daje razem 6 milionów złotych. W ramach zaplanowanych prac, przebudowany zostanie nie tylko Plac Wolności, lecz także przylegające do niego ulice, takie jak 9-go Maja, Zamkowa, Bohaterów Warszawy, 1-go Maja. Zmieniona zostanie nawierzchnia, wykorzystane do tego będą różne materiały, fontannę, która znajduje się na środku placu, zastąpią fontanny posadzkowe (będą one także w innym miejscu). Zmieni się oświetlenie i na pewno będziemy mogli liczyć na sporo zieleni, miejsca do siedzenia i parkingi dla rowerów.

O rozpoczęciu prac będziemy Państwa informować.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: