Coraz bliżej do uruchomienia RCEE. Część hotelowa już wyposażona, teraz czas na pracownie edukacyjne

  • KW
  • 2016-02-29 12:50:42
Coraz bliżej do uruchomienia RCEE. Część hotelowa już wyposażona, teraz czas na pracownie edukacyjne
  • Foto: TV Gawex

Na początku stycznia br. pojawiły się pierwsze elementy wyposażenia pomieszczeń w obiektach Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Wówczas zamontowano wyposażenie audytorium, natomiast w połowie lutego zakończył się drugi przetarg, który wyłonił dostawcę wyposażenia części hotelowej centrum.

Mogę śmiało powiedzieć, że Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej zbliża się do uruchomienia. W minionym tygodniu wyposażyliśmy część hotelową - informuje Telewizję Gawex Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. W części hotelowej jest niespełna 50 miejsc noclegowych. Każdy pokój wyposażony jest w takie same łóżka, szafy, stoliki, krzesła. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do toalet w pokojach, niektóre natomiast dodatkowo posiadają wyjście na balkon. Jutro, 1 marca, do centrum dojedzie również wyposażenie części administracyjno-biurowej, a tuż na początku roku wyposażona została aula. Mieliśmy problem z funduszami na wyposażenie pracowni edukacji ekologicznej, gdyż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska unieważnił nabór wniosków. Wystąpiliśmy więc do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i 23 lutego zatwierdzono dla nas 500 tysięcy złotych na dodatkowe wyposażenie, związane z pracowniami edukacyjnymi. W najbliższy czwartek na posiedzeniu zarządu powiatu zatwierdzimy procedurę przetargową - mówi Krzysztof Lis.

Zarząd powiatu szczecineckiego w połowie lutego rozpoczął także procedurę wyłonienia dyrektora Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Konkurs na dyrektora ma zostać rozstrzygnięty 26 marca po to, aby od 1 kwietnia osoba wyłoniona w drodze konkursu rozpoczęła pracę. Na początku będzie trochę spraw administracyjno-prawnych, w tym także kwestia doboru pracowników. Liczę, że ten pierwszy miesiąc będzie takim startem, a od 1 czerwca ruszymy z zajęciami, które dotyczą edukacji ekologicznej - dodaje starosta i zaznacza, że dzisiaj nie ma zagrożenia dla funkcjonowania tej instytucji.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: