Kradzież kawy i awantura w piwnicach szpitalnych - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-02-29 10:23:46
Kradzież kawy i awantura w piwnicach szpitalnych - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 22.02.2016 do 28.02.2016 r. strażnicy podjęli 141 interwencji w stosunku do 86 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 33 zdarzenia, z czego w 26 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

24.02.2016 r. około godziny 16:35 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak przed sklepem Polo Market na ul. Połczyńskiej pojawiło się dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich posiadał plecak z wyglądu pusty. Mężczyźni przez dłuższą chwilę obserwowali, co się dzieje w sklepie, a następnie weszli do sklepu. Po chwili wyszedł mężczyzna bez plecaka, a za nim, po kilku minutach, mężczyzna z już wypchanym plecakiem. Jeszcze w sklepie zaczął biec, następnie obaj pobiegli w kierunku ul. Krakowskiej. W związku z tym, że zachowanie ich wydało się podejrzane na miejsce został wysłany patrol zmotoryzowany straży miejskiej. Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać. Mężczyźnie bez plecaka udało się uciec, a mężczyzna z plecakiem wbiegł w osiedle lokali socjalnych i tam zaczął dobijać się do kolejnych domków. Wykorzystując moment, że lokatorzy otworzyli drzwi wtargnął tam i tam został ujęty przez strażników. Jak się okazało, mężczyźni ukradli w sklepie kawy o wartości ponad 200 zł. Ujęty mężczyzna został przekazany patrolowi policji, a kawy wróciły do sklepu.

27.02.2016 r. około godziny 1:35 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dwie osoby z grupy czteroosobowej, które wyrwały drzewko ozdobne z donicy, a następnie kopały je. Obaj zostali wylegitymowani, a dalszy tok postępowania z nimi zależy od pokrzywdzonego.

28.02.2016 r. około godziny 21:10 interwencja w piwnicach szpitalnych, gdzie bezdomni szukają schronienia awanturując się i zakłócając spokój. Na miejscu zastano dwóch doskonale nam znanych mężczyzn, którzy upojeni alkoholem leżeli na podłodze. Mężczyźni ci awanturowali się głośno wykrzykując wulgaryzmy. Obaj zostali usunięci z piwnic.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: