Sukcesy UKS Gwda Wielka na międzynarodowym turnieju badmintona

• 2016-02-29 08:10:31

Duży sukces odnieśli reprezentanci UKS Gwda Wielka na międzynarodowym turnieju badmintona w Trzcińsko – Zdrój rozegranym w ubiegłą sobotę. Na starcie stanęło 93 uczestników z wielu polskich miast jak i też silna reprezentacja z Niemiec.

Rozgrywki były przeprowadzane w 5 kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. W kategorii najmłodszych dzieci do lat 9 Amelia Mycyk zdobyła brązowy medal, w kategorii dziewcząt do lat 13 Paulina Szczepańska zdobyła także brązowy medal, a wśród chłopców medal złoty wywalczył, po bardzo zaciętym pojedynku, Kacper Kurek, pokonując w finale zawodnika z Niemiec. W tej samej kategorii miejsce 3 zdobył Mateusz Skowron, w kategorii do lat 15 Martyna Fiedorowicz była II, wśród chłopców Karol Jasionas zajął I miejsce, a jego brat Łukasz był III. W najstarszej grupie chłopców nasza ekipa wywalczyła 3 pierwsze miejsca, i tak: Piotr Kozioł zdobył złoty medal, Maciej Zabuski srebrny, a Fabian Ziemnicki medal brązowy.

W sumie zawodnicy UKS Gwda Wielka zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 5 brązowych medali. Na wielkie uznanie zasługuje heroiczna walka 13-letniego Kacpra Kurka, który po przegraniu I seta i znacznej przewadze swojego konkurenta w II secie, potrafił doprowadzić do remisu by już w III partii nie dać przeciwnikowi żadnych szans. Największą niespodziankę sprawił także Maciej Zabuski, zdobywając II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W najbliższą sobotę i niedzielę (5/6 marca) odbędzie się w Gwdzie Wielkiej Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Szczecinek, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Regulamin turnieju znajduje się na stronie: www.pab.org.pl lub na facebooku pod hasłem UKS Gwda Wielka.

info: UKS Gwda Wielka