Nauka pierwszej pomocy dla uczniów ze szczecineckiej SP nr 7

  • KW
  • 2016-02-26 15:38:12
Nauka pierwszej pomocy dla uczniów ze szczecineckiej SP nr 7
  • Foto: TV Gawex

O tym, jak ważna jest nauka pierwszej pomocy od najmłodszych lat wiedzą doskonale nauczyciele oraz ratownicy ze Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek. Dlatego już po raz kolejny ratownicy ze stowarzyszenia przyjęli zaproszenie nauczycieli i zorganizowali pokaz oraz naukę pierwszej pomocy dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Odbył się on dzisiaj (26.02) w Szkole Podstawowej nr 7.

Dokładnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci z klas II Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku. W ramach organizowanego w szkole programu „Wiem jak postępować i żyć bezpiecznie'' zorganizowane zostało spotkanie z ratownikami z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED. W klasach drugich organizujemy projekt, który realizowany jest z trzema organizacjami: z grupą TADMED, ze Strażą Miejską oraz ze Strażą Pożarną. Dzieci uczą się jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, jak zachować się w sytuacji, gdy są sami w domu lub na przykład w momencie, gdy pod kimś złamie się lód - mówi Malwina Rosa-Pawlik, nauczycielka SP nr 7.

Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zajęcia i z zaciekawieniem słuchały ratowników, którzy przedstawiali im poszczególne etapy udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób powinni zachować się, gdy zobaczą osobę ranną, bądź nieprzytomną. Dzisiejsze zajęcia poprowadzili ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pokazaliśmy najmłodszym między innymi jak postępować z osobą, która nie oddycha, jest nieprzytomna. Staramy się przekazać wiedzę w sposób prosty tak, aby była ona zrozumiała dla dzieci w takim wieku -  powiedział nam Prezes Stowarzyszenia OGR TADMED Szczecinek. Ratownicy bardzo chętnie angażują się w tego typu akcje i chętnie przyjeżdżają uczyć, gdy zostaną o to poproszeni.

Dzieci, które biorą udział w takich szkoleniach będą wiedzieć, jak zachować się, kiedy w jego obecności ktoś będzie potrzebował pomocy. Poznają zasady zabezpieczenia siebie, miejsca zdarzenia i poszkodowanego oraz wzywania służb ratunkowych. 

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (26.02) w serwisie informacyjnym TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: