Obchody 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego

  • KW
  • 2016-02-25 14:40:07
Obchody 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (25.02) w Auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku odbyły się obchody 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele zrzeszeni w szczecineckim oddziale ZNP oraz zaproszeni goście.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zrzesza nauczycieli pracujących na wszystkich poziomach szkół: od przedszkoli do szkolnictwa wyższego. W Szczecinku znajduje się oddział związku, który skupia nauczycieli z powiatu szczecineckiego. Związek Nauczycielstwa Polskiego pozwala na opiniowanie aktów prawnych, występowanie z wieloma inicjatywami, także z ustawodawczymi. Na szczeblu powiatu ZNP przede wszystkim zajmuje się sprawami aktualnymi i wspiera główny zarząd w działaniach - mówi Ryszard Malinowski, prezes Oddziału ZNP w Szczecinku. Ostatnimi sprawami, którymi zajmował się szczecinecki oddział związku to negocjacje w powiecie dotyczące podwyżek dla administracji i za wychowawstwo - dodaje prezes.

Dzisiaj szczecineccy nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali 110 lat istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego. O godzinie 13 rozpoczęła się uroczystość, gdzie najpierw odbyło się przedstawienie w wykonaniu młodzieży z ZS nr 2 w Szczecinku pt. "Współczesna szkoła na wesoło''. Scenariusz spektaklu i reżyseria w wykonaniu Mirosława Glinieckiego z Teatru STOP z Koszalina. Następnie przyszedł czas na podziękowania dla zasłużonych działaczy i gości. Obchody zakończyły się spotkaniem przy kawie oraz pysznym torcie.

Relacja z wydarzenia już jutro (26.02) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: