[SONDA] Czy mamy wystarczająco dużo miejsc parkingowych?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-02-25 13:54:28
Materiał wideo: SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM ROZMUSEM

Liczba samochodów należących do mieszkańców Szczecinka systematycznie wzrasta. W godzinach szczytu na głównych ulicach tworzą się korki a na parkingach w centrum często brakuje miejsc. O parkowanie trudno zwłaszcza w okolicach świąt kościelnych, czy państwowych, kiedy dodatkowo na zakupy do miasta przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych miejscowości. O to, co o ilości miejsc parkingowych w centrum sądzą mieszkańcy zapytaliśmy ich samych. Zdania są podzielone. Jedni uważają, że miejsc jest wystarczająco dużo, inni że ich brakuje i łatwo o uszkodzenia samochodu przy manewrowaniu.

Jesteśmy ciekawi  także Państwa opinii na ten temat, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sądzie dostępnej poniżej.

Komentarze (6)

Kolo 2016-02-25 15:33

Ci co są na tak w życiu pewnie auta nie mieli.

Leszek 2016-02-25 18:42

Miejsc jest za mało a najgorsze że na nowo przebudowanych ulicach zamiast być ich więcej jest ich mniej przykład Armii Krajowej. To samo dotyczy Wyszyńskiego gdzie wszystkie miejsca parkingowe powinny być pod łukosem jak w dużym mieście...a nie miejsca parkingowe dla "maluchów"

telewidz 2016-02-26 07:03

Na Armii Krajowej , na na parkingu zbudowano śmietniki (oczywiście bardzo potrzebne) ale ubyło kilka miejsc parkingowych których i tak było jak na lekarstwo a o rozwiązaniu tego problemu jakoś nie słychać.

xxx 2016-02-26 18:56

A za Arią co jest? Niby miejsc sporo, ale tak ciasne, że jak wjeżdżasz kombi, to manewrujesz jak tirem, żeby nie uszkodzić innych aut. Wolałbym mniej miejsc, ale wjeżdżać jak człowiek, gdy jest wolne. Miejsca wyznaczone do parkowania są w takich odstępach, że jak staną 2 auta obok siebie, to ledwo można drzwi otworzyć żeby wysiąść, popijając że sporo kierowców jest ślepych i w ogóle stają krzywo bez korekty, bo za ciężko, wtedy wyjście z auta graniczy z cudem, bo są ludzie którzy parkowanie na egzaminie zdali chyba na placu manewrowym, z tego co widać jak zajmują miejsca.

hubi 2016-02-26 19:23

Według mnie miejsca parkingowe oraz takie parkingi jak prarking za ratuszem, lidlem, biedronka, hosso oraz na ulicy ordona, Mickiewicza przy kościele powinny byc platne. Miasto powinno założyć parkomaty i pobierać opłaty w wysokości 0,50 za 15 min, 1zl za pól godziny, 2zl za godzine. Dzieki temu byloby troche mniej chętnych do parkowania w centrum co odciazyloby ruch w czasie szczytu. Ponadto z pozyskanych pieniędzy moznaby rozbudować i poprawić niektóre wspomniane parkingi bo ten pisakowy za ratuszem i hosso to wstyd dla miasta. W ścisłym centrum parking z piasku hahaha a kto by nie chcial płacić to do mista autobusem po zakupy. Proste stać ludzi na auto to stać tez na oplate parkingowa. W innych miastach to juz norma.

Mateusz 2016-02-27 10:31

Jest jeszcze mini parking za lidlem na ubitym piachu z dziurami stoją dziesiątki samochodów. Tam też możnaby ludziom stworzyć warunki do parkowania.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: