W jeziorze Drawsko na pewno jest wrak!

  • KW
  • 2016-02-25 11:52:52
W jeziorze Drawsko na pewno jest wrak!
  • Foto: www.jeziorotajemnic.pl

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim otrzymało zdjęcie sprzed lat, przedstawiające skrzydło niemieckiego samolotu wojskowego, wydobyte z jeziora Drawsko.

Zdjęcie nadesłał autorytet w dziedzinie poszukiwań podwodnych, Jerzy Janczukowicz. Pan Jerzy, to prezes Naukowego Koła Badań Podwodnych „Rekin”, instruktor nurkowania i szef klubu płetwonurków Politechniki Gdańskiej. Nurkował m.in. na bałtyckim wraku statku-grobowca „Wilhelm Gustloff”, który jak wskazał – jest dla nurków tym, czym dla alpinistów Mount Everest. Przesyłam (…) fotografię skrzydła samolotu wydobytego z jeziora przez rybaków sieciowych. Zdjęcie to otrzymałem od studenta, który w latach 80-tych przyjechał z Waszego terenu do Gdańska na studia. Niestety kursu nie skończył, w związku z czym żadnych danych Jego nie posiadam - czytamy na stronie akcji. Pan Jerzy zapowiedział jeszcze jedną informację, której waga dla poszukiwań może być znacznie większa.

Co stało się z skrzydłem? Od jakiego samolotu może pochodzić? Kogo przedstawia fotografia? Organizatorzy akcji czekają na informacje - http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Przypomnijmy, w okolicy Czaplinka od lat krążą pogłoski o tym, że w budynku dzisiejszego liceum, nad jeziorem przy ulicy Parkowej, znajdowała się baza szkoleniowa przyszłych żołnierzy i oficerów niemieckiej marynarki wojennej z okresu II wojny światowej. Szkole towarzyszyć miała dodatkowa infrastruktura, jak np. strzelnica i baza pojazdów służących szkoleniom. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że opowieści te uzupełniane są przez historie o łodziach podwodnych, które z jakichś powodów zostały zatopione w bliżej nieokreślonym miejscu jeziora. Więcej na ten temat w artykule: Czy w jeziorze Drawsko spoczywa zatopiony okręt podwodny?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: