Ulica Limanowskiego - niebawem nowa nawierzchnia i nowe chodniki

  • KW
  • 2016-02-25 11:15:57
Ulica Limanowskiego - niebawem nowa nawierzchnia i nowe chodniki
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecinek w 2016 roku przeznaczy 385 tysięcy złotych na remonty chodników. W tej kwocie zaplanowany jest także remont chodnika przy ulicy Limanowskiego, o który bardzo długo prosili mieszkańcy tego rejonu miasta. Dodatkowo, na części tej ulicy wykonane zostaną nakładki bitumiczne.

Jak zaznacza zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, coraz częściej docierają do urzędu sygnały o stanie ulicy Limanowskiego i potrzebie jej remontu. Na ostatniej sesji Rady Miasta, radny Jacek Lesiuk pytał, czy jest szansa na interwencję i poprawę stanu nawierzchni właśnie ulicy Limanowskiego. Okazuje się, że jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone prace w tej części miasta. Odbyło się wiele spotkań z mieszkańcami tego rejonu i gorącym tematem okazały się być chodniki przy ulicy Limanowskiego i odcinek tej ulicy od Bohaterów Stalingradu do 3-go Maja - informuje nas Daniel Rak.

Wydział Komunalny UM Szczecinek ma przeznaczoną kwotę 385 tysięcy złotych i właśnie z tych pieniędzy, w poszczególnych kwartałach roku, realizowane będą inwestycje "chodnikowe" w naszym mieście. W tych planach zawarto także remont chodnika przy ulicy Limanowskiego. Ta inwestycja będzie realizowana na samym końcu, ponieważ najpierw zrealizujemy inwestycje chodnikowe na innych ulicach po to, aby pozostałe pieniądze pozwoliły wyremontować chodniki na ulicy Limanowskiego po dwóch stronach - zaznacza zastępca burmistrza. Pierwotnie budżet zakładał, że wykonamy jedną stronę, postaramy się jednak, żeby zrobić to kompleksowo - dodaje. Oprócz chodnika przy ulicy Limanowskiego zaplanowano przebudowy chodników przy ulicach m.in.: Kołobrzeskiej, Bukowej, Fabrycznej, Lwowskiej.

Jeśli chodzi o ulicę Limanowskiego to miasto planuje też remont nawierzchni, co zawarte jest w budżecie miasta na rok 2016. Ulica na odcinku od Bohaterów Stalingradu do Kamińskiego będzie pokryta nakładką bitumiczną oraz wyrównane zostaną krawężniki. Ta inwestycja powinna być wykonana do sierpnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: