Wydział Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku ruszy 1 października 2016

  • KW
  • 2016-02-25 09:25:01
Wydział Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku ruszy 1 października 2016
  • Foto: TV Gawex

Wszystko wskazuje na to, że 1 października 2016 roku studenci pójdą na pierwsze wykłady w Szczecinku. Niebawem w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbędzie się podpisanie uchwały o użyczeniu obiektów po byłym Zespole Szkół nr 3 przy ulicy Artyleryjskiej dla Politechniki Koszalińskiej, a od maja br. ruszą tam prace remontowe.

Słyszałem wiele pesymistycznych słów na temat utworzenia wydziału Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku, często mówiono, że to się nie uda - wyznaje w rozmowie z Telewizją Gawex Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Jestem jednak ogromnie podbudowany tym, co do tej pory się zdarzyło. W zasadzie nie ma miesiąca, żebyśmy nie spotykali się z przedstawicielami Politechniki Koszalińskiej, Burmistrzem Szczecinka i firmą Kronospan - dodaje. W najbliższych dniach, na posiedzeniu Zarządu Powiatu Szczecineckiego zarząd podejmie uchwałę o podpisaniu umowy użyczenia obiektów przy ulicy Artyleryjskiej pod uruchomienie Wydziału Technologii Drewna Politechniki Koszalińskiej od 1 października 2016 roku. To jest dzisiaj już fakt, według informacji, które uzyskałem od pana kanclerza, w poniedziałek wszystkie dokumenty związane z uruchomieniem tego wydziału powędrują do Ministerstwa Edukacji - informuje starosta. W maju br. do części obiektu przy ulicy Artyleryjskiej wejdzie Politechnika Koszalińska, aby rozpocząć remont, który zakończy się przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Uczniowie, którzy aktualnie uczą się w budynku byłej tzw. "budowlanki", dokończą tam naukę. Natomiast od 1 września przejdą oni na ulicę Koszalińską i tylko tam będą odbywały się zajęcia Zespołu Szkół Technicznych. Wszystko jest na takim etapie, że teraz musi tylko młodzież chcieć podjąć tu studia, w Szczecinku. Jest to doskonałe połączenie technikum w kierunku technologii drewna, następnie studia, a na końcu możliwość podjęcia pracy w firmach Klastra Meblowego lub w firmie Kronospan. To kapitalna informacja, polecam ten kierunek i ten proces edukacji - kończy Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis i ma nadzieję, że dzięki temu młodzież zostanie w powiecie i nie będzie wyjeżdżała do większych miast.  

Komentarze (5)

Vinci 2016-02-25 11:30

Szkoda, że tylko kierunek dla krono a nie dla mieszkańców ..... widać niedługo wszystko będziemy robić pod krono bo inne branże się nie liczą dla nikogo

ert 2016-02-25 15:29

Dokładnie. Wszystko pod krono. Łyse p*** z PO i porozumienia.

nowy 2016-02-25 16:29

Zapomnieliście chyba, że to Krono jest głównym motorem napędowym naszego miasta. Bez Krono nie ma Szczecinka. :)

stary 2016-02-25 22:18

@nowy Tak, a bez biedronek wszyscy umrzemy z głodu. W łeb się puknij.

Budownictwo 2016-02-26 14:12

Na technologii drewna jest 6 osób, więc dlaczego zabierają nam naszą BUDOWLANKĘ? Ta szkoła jest tam od zawsze, przeniesienie do mechanika jest żenujące...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: