Akcja nabrała tempa - setki książek dla szczecineckiego szpitala

  • KW
  • 2016-02-24 09:49:02
Akcja nabrała tempa - setki książek dla szczecineckiego szpitala
  • Foto: Paulina Peciak-Nazarewska

Straż Miejska w Szczecinku organizuje akcję pod hasłem „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu”, która ma na celu zbiórkę przeróżnych książek dla dzieci. Zbiórka rozpoczęła się na początku lutego i tak, jak przy ostatniej zbiórce pluszaków, przeszła ona najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Akcja „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu” to szczególna akcja, ponieważ nie tylko popularyzuje czytelnictwo, ale przede wszystkim niesie radość tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli pacjenci szpitala. Niestety, książki są zapomniane w dobie nowoczesnej technologii, a przecież potrafią one czynić cuda. Mogą łagodzić stres, przyczynić się do zapomnienia o chorobie, są pewną formą wspomagania terapii. Czytając książki relaksujemy się i nie myślimy o codziennych obowiązkach. Biblioteka w szczecineckim szpitalu na Oddziale Pediatrycznym będzie miejscem, gdzie rodzice będą mogli czytać swoim pociechom.

W akcję włączyło się wiele instytucji, prawie wszystkie szczecineckie przedszkola, szkoły oraz ludzie prywatni. Jak zaznacza Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek, koordynatorka akcji, codziennie otrzymujemy książki. Przynoszą je najmłodsi oraz osoby starsze, które uważają, że akcja jest bardzo trafiona, gdyż w ich domach jest wiele książek, z którymi nie mieli co zrobić. Wśród zebranych pozycji znajdziemy bajki, encyklopedie, książki geograficzne, słowniki, książki motoryzacyjne. Aktualnie ilość zebranych książek liczona jest w setkach. W budynku Straży Miejskiej mamy około tysiąca książek, dodatkowo w przedszkolach i szkołach książki czekają na odbiór. Myślę, że będzie ich ponad tysiąc - mówi Paulina Peciak-Nazarewska. Zbieranie książek nadal trwa i potrwa do 3 marca br. Po tym okresie zebrane publikacje poddane zostaną selekcji. Większa część trafi do szczecineckiego szpitala, pozostałe zostaną przekazane do różnych placówek, Domów Dziecka czy hospicjów.

Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć akcję, Straż Miejska prosi o dostarczanie książek pod adres ul. Karlińska 15 do siedziby Straży Miejskiej w Szczecinku. W przypadku, gdy z różnych przyczyn nie ma ktoś możliwości dostarczenia książek, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 94 37 405 44  lub drogą e-mailową p.peciak@sm.szczecinek.pl

Akcja nabrała tempa - setki książek dla szczecineckiego szpitala

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: