Bezpieczeństwo na drogach, pomoc dla Karolewka i pożegnanie Powiatowego Inspektora Sanitarnego

  • KW
  • 2016-02-23 14:00:16
Bezpieczeństwo na drogach, pomoc dla Karolewka i pożegnanie Powiatowego Inspektora Sanitarnego
  • Foto: TV Gawex

We wtorek, 23 lutego 2016 roku na obradach zebrali się powiatowi radni. Na pierwszej w tym roku, a 18. w tej kadencji sesji Rady Powiatu omówiono 14 punktów i spraw, związanych głównie z rocznymi sprawozdaniami oraz planami na rok 2016.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, radni wraz ze Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem dokonali uroczystego pożegnania wieloletniej, Powiatowej Inspektor Sanitarnej, Pani Barbary Szysz, która po 38 latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę. Podziękowania za wieloletnią współpracę złożyli również Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas oraz prezes szczecineckiego szpitala Radosław Niemiec.

Tuż po rozpoczęciu obrad, starosta złożył wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o doraźnej pomocy finansowej dla stadniny koni Karolewko, która ucierpiała z powodu ostatniego, tragicznego pożaru. Uchwała o pomocy finansowej dla stadniny Karolewko została jednogłośnie poparta przez wszystkich radnych. W dzisiejszej sesji udział wzięli również komendanci służb policji oraz straży pożarnej, którzy odpowiadali na zapytania radnych m.in. o kwestię bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie, a także o sprawę pożaru, który miał miejsce w stadnie Karolewko.

Dalsze punkty obrad w porządku sesji to podejmowanie uchwał, które odbyło się szybko i bez żadnych uwag. Na koniec sesji Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis odniósł się do interpelacji składanych przez radnych na początku obrad, zapewniając o swojej interwencji w poruszanych przez nich sprawach. Na zakończenie starosta wspomniał również o przyznanej promesie na dofinansowanie przebudowy szczecineckiego szpitala. W tym miejscu gorąco podziękował Poseł Małgorzacie Golińskiej za opiekowanie się tą sprawą w Sejmie i wsparcie. 

Relacja z sesji już dzisiaj (23.02) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: