Artur Siódmiak, piłkarz ręczny, z wizytą w Barwicach

  • KW
  • 2016-02-23 14:29:23
Artur Siódmiak, piłkarz ręczny, z wizytą w Barwicach
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (23.02) Barwice odwiedziła legenda polskiej piłki ręcznej Artur Siódmiak. Wizyta ta była nagrodą za zajęcie drugiego miejsca w wyzwaniu "Rzuć jak król Artur" organizowanego w ramach Klubów Sportowych Orange. Oprócz spotkania z zawodnikami klubu Błonie Barwice oraz uczniami Zespołu Szkół w Barwicach, przeprowadzony został także trening pokazowy.

Artur Siódmiak to polski piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego, reprezentant Polski (133 oficjalne mecze międzypaństwowe i 102 zdobyte gole), uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008), wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009. W 2012, po zakończeniu czynnej kariery zawodniczej, założył działalność gospodarczą, zajmującą się organizowaniem różnych wydarzeń (głównie sportu dziecięcego) oraz fundację i Akademię Piłki Ręcznej własnego imienia (co roku organizuje obozy sportowe dla młodzieży).

Artur Siódmiak pojawił się w Barwicach, jako nagroda w programie „Rzuć jak król Artur”. Akcja polegała na nagraniu 2 minutowego filmiku, improwizacji opartej na pamiętnym golu polskiego szczypiornisty w ostatnich sekundach ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Chorwacji, w roku 2009. Mali członkowie Klubu Piłkarskiego Błonie Barwice nakręcili filmik, który ostatecznie zajął drugie miejsce.

Możliwość treningu z legendą polskiego sportu była bardzo przydatną lekcją dla młodych adeptów sportu. Uczniowie byli wizytą mistrza po prostu zachwyceni. Barwicka hala sportowa została przepełniona uczniami, którzy uważnie wsłuchiwali się w opowiadania piłkarza ręcznego.

Idea Klubów Sportowych Orange zakłada wspieranie szkół i małych klubów sportowych poprzez zakup sprzętu, czy właśnie takie jak dzisiaj spotkania. Nagrody otrzymuje się za punkty, które szkoły zdobywają w różnych zadaniach. Celem projektu jest zmotywowanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej i pokazanie młodym sportowcom, że ciężką pracą można sięgnąć szczytów w każdej dziedzinie życia i sportu.

Poniżej prezentujemy zwycięski filmik MGLKS Błonie Barwice.

Obszerna relacja z wizyty Artura Siódmiaka w Barwicach już dzisiaj (23.02) w programie lokalnym TV GAWEX. Zapraszamy serdecznie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: