Nowe mieszkanie i nowe życie dla Daniela

  • KW
  • 2016-02-22 15:02:28
Nowe mieszkanie i nowe życie dla Daniela
  • Foto: TV Gawex

Kronospan zakończył kapitalny remont mieszkania, przydzielonego przez Burmistrza Miasta Szczecinek wychowankowi Domu Dziecka, Danielowi. Daniel niebawem wprowadzi się do pięknie wyremontowanego lokalu i cieszył się będzie z komfortowych warunków, w jakich przygotuje się do egzaminu maturalnego.

Daniel dwa lata temu opuścił Dom Dziecka. Opiekę nad nim przejęło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a stamtąd został wysłany wniosek do Urzędu Miasta Szczecinek o przydzielenie mu mieszkania, które przysługuje osobom opuszczającym placówkę wychowawczą. Pan Burmistrz przydzielił Danielowi mieszkanie, ale wymagało ono remontu. Wysłaliśmy kilka pism do dużych firm w całej Polsce z prośbą o pomoc. Odezwała się tylko jedna firma - Kronospan - opowiada Katarzyna Skwierawska, opiekunka usamodzielnienia Daniela. Prosiliśmy o panele, a dostaliśmy całkowicie wyremontowane mieszkanie - dodaje. Daniel otrzymał także pieniądze z PCPRu, które przeznaczone zostały między innymi na zakup pralki, lodówki i innych sprzętów. Daniel był w dobrej sytuacji, gdyż przydzielono mu mieszkanie od Burmistrza Miasta Szczecinek. Miał się gdzie podziać, ale to mieszkanie potrzebowało kapitalnego remontu. Zarząd firmy Kronospan podjął decyzję o pomocy. Pytaliśmy także o Daniela w szkole, w bursie i każdy mówił, że jest to wartościowy, fajny chłopak. Stwierdziliśmy więc, że trzeba mu po prostu pomóc - mówi Telewizji Gawex Beata Rafało, rzecznik prasowa Kronospan. Mieszkanie przeszło kapitalny remont, którego koszt wyniósł kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dzisiaj (22.02) Daniel oficjalnie otrzymał klucze do swojego, nowo wyremontowanego mieszkania. Wymienialiśmy drzwi, więc to ja mam klucze - mówiła z radością rzecznik prasowa firmy Kronospan wręczając je Danielowi. Natomiast Daniel przekazał rzecznik prasowej pięknie oprawione podziękowanie dla firmy Kronospan oraz bukiet kolorowych tulipanów.  

Daniel aktualnie jest w klasie maturalnej w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Jak zaznacza, własne mieszkanie to kąt, gdzie będzie mógł w spokoju przygotowywać się do egzaminu dorosłości. Potrzebowałem swojego kąta i nareszcie go otrzymałem. Po maturze chciałbym pójść na studia - mówi nam szczęśliwy Daniel. Poniżej zdjęcia prezentujące mieszkanie przed remontem, udostępnione nam przez firmę Kronospan.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: