Warsztaty z okazji Dnia Myśli Braterskiej szczecineckich harcerzy

  • KW
  • 2016-02-21 14:28:39
Warsztaty z okazji Dnia Myśli Braterskiej szczecineckich harcerzy
  • Foto: TV Gawex

Każdego roku, dokładnie 22 lutego, harcerze i skauci obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Z tej okazji zuchy, harcerze i wędrownicy ze szczecineckiego Hufca ZHP im. chor. Zdzisława Pilawy wzięli udział w warsztatach z okazji DMB.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni, które obchodzą harcerze i skauci na całym świecie dokładnie 22 lutego. Tego samego dnia urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell, a także jego żona Olave Baden-Powell, dlatego też harcerze i skauci postanowili w tym dniu mieć swoje święto. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia harcerzom i skautom, jak jest ich wielu na świecie i że wszyscy, bez względu na narodowość i kolor skóry, są braćmi.

Szczecineccy harcerze w miniony piątek (19.02) i sobotę (20.02) wzięli udział w warsztatach z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Odbywały się one w sali kameralnej Komendy Hufca Szczecinek. Jako pierwsi, bo w piątek, w warsztatach wzięli udział harcerze, natomiast w sobotę kolejno zuchy, harcerze starsi i wędrownicy. Wszystkie zajęcia były przygotowaniem do tego najważniejszego święta, jakim jest Dzień Myśli Braterskiej, a już jutro, 22 lutego o godzinie 17:00 w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku odbędą się obchody DMB, podczas których spotka się cały Hufiec ZHP Szczecinek wraz z instruktorami i zaproszonymi gośćmi.

Relacja z warsztatów jutro (22.02) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: