20-latek oszukał banki i wyłudził kredyt na komputer

  • KW
  • 2016-02-20 13:40:56
20-latek oszukał banki i wyłudził kredyt na komputer
  • Foto: TV Gawex

Jak się okazuje, wyłudzić kredyt można prawie na wszystko. Zarzut oszustwa usłyszał młody mężczyzna, który w ten sposób uzyskał możliwość zakupienia laptopa. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali nieuczciwego 20-latka. Za ten czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Młody mężczyzna pojawił się w jednym ze sklepów na terenie Koszalina oferujących do sprzedaży sprzęt elektroniczny. Chcąc otrzymać na kredyt wybrany przez siebie komputer, musiał przedstawić stosowne dokumenty. W placówce złożył więc zaświadczenie o dochodach i jeszcze tego samego dnia podpisał zobowiązującą do spłacania rat umowę kredytową.

Ponieważ w niedługim czasie zaczął zalegać ze spłatą, sprawą zainteresowali się policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wprowadził w błąd pracownika banku co do faktu swojego zatrudnienia, jak i osiąganych dochodów, przedstawiając fałszywe zaświadczenie.

Po skompletowaniu w sprawie materiału dowodowego, nieuczciwy kredytobiorca został zatrzymany i doprowadzony do koszalińskiej komendy. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


            info: KMP Koszalin, sierż. sztab. Małgorzata Ziemkowska

Komentarze (1)

emerytka 2016-03-08 17:31

to co za pracownik banku ze dal kredyt jak go sprawdzał

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: