Pracowity czwartek strażaków w gminie Złocieniec

  • KW
  • 2016-02-19 07:48:52
Pracowity czwartek strażaków w gminie Złocieniec
  • Foto: Paweł Szymański, OSP Złocieniec

Czwartek (18.02) był kolejnym, bardzo pracowitym dniem dla strażaków w gminie Złocieniec. Brali oni udział w czterech zdarzeniach.

Pierwszy wyjazd strażaków to pomoc Straży Miejskiej w wydobyciu martwego łabędzia z rzeki Drawa w Złocieńcu, który znajdował się na wysokości mostu połczyńskiego. Drugie zdarzenie to kolizja na trasie Złocieniec-Cieszyno. Toyota typu pick-up wypadła z drogi i leżała na boku w rowie. Pojazdem kierowała kobieta, której na szczęście nic się nie stało i nie wymagała hospitalizacji.

Prosto z drugiego zdarzenia udaliśmy się na trzecie, które oddalone było około 3km od siebie, tym razem w kierunku Siecina. Doszło tam do dachowania pojazdu marki IVECO, kierujący został zabrany do szpitala, ale jak się później okazało, nie odniósł on większych obrażeń - mówią strażacy z OSP Złocieniec. Jak zaznaczają, do obu zdarzeń w dużej mierze przyczyniła się pogoda, padał marznący deszcz, a na jezdni tworzyła się gołoledź.

Czwarte wezwanie to ulica Dworcowa, gdzie włączyła się czujka tlenku węgla. Z mieszkania została ewakuowana czteroosobowa rodzina. Nikt z mieszkańców nie wymagał hospitalizacji, mieszkańcy otrzymali także zakaz użytkowania pieca/przewodu kominowego do czasu odbioru kominiarskiego. W akcji udział brały jednostki: OSP Złocieniec, JRG Drawsko Pom., WSP Budowo, Pogotowie Medyczne, Policja.

foto: Paweł Szymański, OSP Złocieniec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: