Pomoc dla Karolewka płynie z wielu stron

  • KW
  • 2016-02-19 07:20:25
Pomoc dla Karolewka płynie z wielu stron
  • Foto: OSP Gwda Wielka

Nad ranem 18 lutego doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynków gospodarczych Ośrodka Jeździeckiego Karolewko w miejscowości Miłobądz (gm. Biały Bór). Znane wszystkim pasjonatom jazdy konnej miejsce zostało niemal całkowicie zniszczone. To ogromna strata dla całego środowiska jeździeckiego. Potrzeba jest pilna pomoc.

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez Burmistrza Białego Boru, Pawła Mikołajewskiego, podjął decyzję o uruchomieniu pomocy specjalnej i skierowaniu na miejsce tragedii potrzebnego wsparcia. Po rozmowie z panem burmistrzem wydałem polecenie uruchomienia pomocy, która pozwoli skierować czworo pracowników do Stajni w Karolewku, którzy w ramach prac interwencyjnych przez najbliższe miesiące okażą się pomocni w uprzątnięciu pogorzeliska – mówi Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się szybko doprowadzić to wyjątkowe miejsce do stanu, w którym możliwe będzie dalsze funkcjonowanie - dodaje.

Na najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się we wtorek 23 lutego 2016 roku, starosta przedstawi radnym projekt uchwały o udzieleniu doraźnej pomocy finansowej. Jestem przekonany, iż uda się nam wyasygnować środki, które przydadzą się w Karolewku – mówi Krzysztof Lis.

Przypomnijmy, w zdarzeniu ucierpiały nie tylko budynki, ale przede wszystkim zwierzęta. Część z nich nie przeżyła. Reszta – straciła cały zapas pożywienia, zgromadzony przez zarządzających ośrodkiem. Właśnie dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Pilnie potrzebna jest słoma, siano, owies, pasze, owoce i warzywa! Uruchomiliśmy specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze, które w całości trafią do Karolewka – mówi Burmistrz Białego Boru, Paweł Mikołajewski. Zajmuje się tym nasz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkich zainteresowanych pomocą zachęcam do kontaktu pod nr 94 373 97 37 i oczywiście bardzo proszę o każdą pomoc. Czeka na nią ponad 60 koni i inne zwierzęta - dodaje.

Jak informuje na swojej stronie białoborski urząd: potrzebna jest każda pomoc. Wszelkie ewentualne środki finansowe można wpłacać na konto nr 30 9317 1025 1300 0707 2000 0020 (Bank Spółdzielczy Sławno/Oddział Biały Bór).

O zdarzeniu informowaliśmy Państwa w artykule: Ogromny pożar w stadninie koni Karolewko pod Białym Borem. Zginęły zwierzęta

info: M. Tadzik, Starostwo Powiatowe

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: