Szczecinecczanin zatrzymany na kradzieży paliwa

  • KW
  • 2016-02-18 14:31:00
Szczecinecczanin zatrzymany na kradzieży paliwa
  • Foto: TV Gawex

Policjanci ze Szczecinka na gorącym uczynku zatrzymali 47 - letniego mężczyznę, który, z zaparkowanego samochodu dostawczego, kradł paliwo. Teraz sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.02) po godz. 22:00 oficer dyżurny szczecineckiej komendy został powiadomiony o kradzieży paliwa z zaparkowanego pojazdu na terenie jednej z hurtowni. Policjanci na miejscu zastali dwa zaparkowane pojazdy marki Fiat Ducato i Renault. Jak się okazało, w pojeździe renault brakowało korka od wlewu paliwa, a w pobliżu wyczuwalna była silna woń rozlanego paliwa.

Podczas sprawdzania pojazdów przez mundurowych, przez okno w ducato dostrzegli chowającego się mężczyznę. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, dopiero kiedy z części dostawczej pojazdu zaczęła się wylewać ciecz o zapachu oleju napędowego, mężczyzna wysiadł z pojazdu.

Okazał się nim 47- letni mieszkaniec Szczecinka. W swoim samochodzie sprawca miał różnej wielkości plastikowe bańki, w tym jedną pełną paliwa. Oprócz tego, na siedzeniu leżał korek do wlewu paliwa, przyrządy służące do ściągania paliwa, jak również pęk kluczy do innych marek samochodów. Sprawca został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dziś usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: