Śmierć mężczyzny, chwilę później pożar mieszkania

  • KW
  • 2016-02-18 12:01:48
Śmierć mężczyzny, chwilę później pożar mieszkania
  • Foto: Łukasz Sołtys, OSP Złocieniec

Sporo pracy mieli wczoraj (17.02) strażacy w powiecie drawskim. Najpierw zostali zadysponowani do mieszkania, w którym doszło do zgonu mężczyzny, a następnie do pożaru mieszkania wielorodzinnego w Osieku Drawskim.

Około godziny 22:04 strażacy zostali zadysponowani na ul. Drawską w Złocieńcu, gdzie w jednym z mieszkań doszło do zgonu mężczyzny w wieku około 60 lat. Zostaliśmy poproszeni o dokonanie pomiarów na obecność tlenku węgla. Nasze czujniki nic nie wykazały. Natomiast w drodze powrotnej do strażnicy zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Osiek Drawski - relacjonują strażacy z OSP Złocieniec. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pali się mieszkanie na parterze, a lokatorzy sami wyszli z mieszkania przed przyjazdem straży pożarnej.

Ogień ogarnął jeden z pokoi, udało się jednak zapobiec rozprzestrzenianiu się go na dalszą część mieszkalna oraz na strych. Ogień został ugaszony, wszystkie tlące się pozostałości zostały wyniesione na zewnątrz budynku. Całe mieszkanie zostało oddymione, a strych dokładnie sprawdzony, czy gdzieś nie przedostała się iskra. Zostały również zrobione pomiary, został odcięty prąd przez Pogotowie Energetyczne, a mieszkańcy wrócili do domu.

W akcji udział brały jednostki: 1 x OSP Złocieniec, 2 x JRG Drawsko Pom., 1 x WSP Budowo, 2 x OSP Wierzchowo, Pogotowie Ratunkowe i Energetyczne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: