Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej czeka na dyrektora

  • KW
  • 2016-02-17 15:06:37
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej czeka na dyrektora
  • Foto: TV Gawex

Zarząd powiatu szczecineckiego rozpoczął procedurę wyłonienia dyrektora Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Czego oczekuje się od kandydatów, ubiegających się o to stanowisko?

Do konkursu może przystąpić każda osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca takie stanowisko. Przepisy w tej mierze są jednak wyjątkowo obszerne. Od kandydatów będziemy oczekiwali przede wszystkim pomysłu na prowadzenie takiej działalności - mówi Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Przepisy prawa są w tej kwestii bardzo rygorystyczne i konkretnie mówią o wymaganiach, stawianych przed kandydatami. My pod uwagę brać będziemy w dużej mierze jednak to, co wiąże się z funkcjonowaniem placówki - dodaje starosta.

Ustawa pozwala kandydatom skorzystać z jednej z czterech ścieżek procedowania. Każda z nich obwarowana jest jednak szeregiem przepisów i wymagań. Do tego wymagane jest załączenie stosownych zaświadczeń, wymaganych przy składaniu oferty. Wszystkie dokumenty należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta, Starostwa Powiatowego w Szczecinku do 8 marca. Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

info: Marcin Tadzik, Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: