VI Dni Henrykowskie w Siemczynie - wspaniały koncert wirtuoza skrzypiec

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-02-17 11:04:06
VI Dni Henrykowskie w Siemczynie - wspaniały koncert wirtuoza skrzypiec
  • Foto: TV Gawex

13 lutego w ramach VI edycji Spotkań Henrykowskich odbywających się w Zespole Pałacowo-Folwarcznym w Siemczynie odbył się koncert Bogdana Kierejszy, wirtuoza skrzypiec, solisty Królewskiej Orkiestry Symfonicznej z Warszawy na który zjechało się ponad 200.

Pałac w Siemczynie w ostatnim czasie stał się miejscem, w którym odbywają się bardzo ciekawe spotkania ludzi kultury i miłośników historii w naszym regionie. Wszystko za sprawą dni Henrykowskich, podczas których raz w miesiącu, w sobotnie popołudnie, ze wszystkich stron województwa zjeżdżają się mieszkańcy by posłuchać ciekawego wykładu, obejrzeć wystawę, lub wziąć udział w koncercie. Wszystkie spotkania i prelekcje są bezpłatne gdyż organizują je ludzie z pasją, zapraszając do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach ludzi przyjaciół i sztuki, którym dzielenie się jej pięknem nie jest obojętne.

Jak powiedział nam Zdzisław Andziak – prezes Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie chcemy temu wyjątkowemu miejscu przywrócić dawny blask. Organizujemy więc prelekcje, spotkania z ludźmi kultury, koncerty. Ten dzisiejszy jest wyjątkowy i mamy nadzieję, że zostanie zapamiętany na długo.

Gość Specjalny VI Spotkań Henrykowskich, Bogdan Kierejsza naukę gry  na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat, a edukację zakończył studiami podyplomowymi w Warszawskiej Akademii Muzycznej. Jak zapewnia wirtuoz repertuar jego koncertów to podróż po rożnych zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych ukazujących wielobarwność i możliwości tego wspaniałego instrumentu jakim są skrzypce.

Koncert Bogdana Kierejszy w Siemczynie poza wspaniałą rozrywką  i przyjemnością miał dla słuchaczy również walor edukacyjny. Artysta opowiadał barwnie o kulisach powstania poszczególnych utworów, życiu kompozytorów, ich wielkich pasjach i miłościach. Nie zabrakło też zabawnych anegdot o samym instrumencie, czy o wykonawcy, który poświęcił wiele lat nauki aby osiągnąć mistrzostwo. Koncert został przyjęty niezwykle ciepło przez słuchaczy i z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

Relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo już dziś w programie lokalnym TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: