Zawodnik AP Szczecinek został piłkarzem Pogoni Szczecin

  • KW
  • 2016-02-17 08:19:27
Zawodnik AP Szczecinek został piłkarzem Pogoni Szczecin
  • Foto: AP Szczecinek

Miło nam poinformować, że Mateusz Bartolewski – czołowy zawodnik juniorów starszych, którzy po rundzie jesiennej są wiceliderem Ligi Wojewódzkiej – został piłkarzem Pogoni Szczecin. Do czwartej drużyny Ekstraklasy trafił na zasadzie transferu definitywnego.

Klub ze Szczecina zainteresowanie strzelcem sześciu bramek jesienią, wyraził na początku grudnia, gdy wraz z Karolem Jabłońskim i Robertem Drzewińskim zaprosił go na dwudniowe testy. Bartolewski wypadł w nich na tyle dobrze, że został zaproszony na lutowy obóz juniorów starszych, który odbył się w Pogorzelicy. Co prawda, na początku zgrupowania doznał niegroźnej kontuzji, ale to nie przeszkodziło w osiągnięciu porozumienia pomiędzy klubami i ostatecznym transferze.

Ten transfer jest dla nas potwierdzeniem tego, że szkolenie w Akademii Piłkarskiej przebiega w sposób harmonijny i na końcu jego efektem może być transfer do czołowego klubu w kraju – mówi prezes Akademii Piłkarskiej, Szymon Bibik. Przypominam, że Mateusz jest miejscowym zawodnikiem, a w klubie trenował nieprzerwanie od momentu jego powstania, a więc od 2009 roku. Pokazał innym graczom marzącym o karierze piłkarza, że można zostać zauważonym trenując w Szczecinku, jeśli samemu dołoży się do tego odpowiednie zaangażowanie – dodaje prezes podkreślając, że być może będzie to zalążek ściślejszej współpracy pomiędzy Pogonią a Akademią.

Na początek swojej przygody Bartolewski będzie miał szansę na występy w Centralnej Lidze Juniorów. W chwili obecnej drużyna ze Szczecina jest wiceliderem tabeli, za Lechem Poznań i przed Zagłębiem Lubin.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

info: AP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: