Czaplinek ogólnopolską stolicą Steel Darta

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-02-15 11:09:29
Czaplinek ogólnopolską stolicą Steel Darta
  • Foto: TV Gawex

W ubiegły weekend 13 i 14 lutego, w Czaplinku odbyła się impreza sportowa - Czaplinecka Liga Steel Darta w randze Turnieju Serii Pucharu Polski POD. Ponad 80-ciu zawodników z Polski północnej rywalizowało o puchar Burmistrza Miasta Czaplinka Adama Kośmidra.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz 15:00 w restauracji Pomorska w Czaplinku. Burmistrz Adam Kośmider przywitał zebranych i życzył im celnych strzałów, sam oddając pierwsze z nich. To dyscyplina dla każdego i w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, do tego można trenować ją w domu - dlatego zyskuje sobie coraz większa popularność - mówi burmistrz Adam Kośmider - cieszymy się, że tak wielu miłośników tej dyscypliny, a wśród nich wielu wspaniałych zawodników zjechało dziś do Czaplinka.

Turnieje w Steel Dart rozgrywane są w ramach Polskiej Organizacja Darta nie ma tu jednak jednej ligi ogólnopolskiej, tak jak ma to miejsce w przypadku piłki nożnej. W miastach w całej Polsce odbywają się rozmaite turnieje w randze ogólnopolskiej, a ich wyniki umieszczane są w rankingach POD - mówi nam Paweł Wołynka lider rankingów z Gdyni, który także przyjechał na turniej.

W Czaplineckim turnieju wzięło udział również kilka Pań. Iwona Dehamchi twierdzi, że w tej dyscyplinie Panie w niczym nie ustępują Panom, warto więc rywalizować i fajnie spędzać czas wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach. Janusz Ziętkiewicz kierownik referatu sportu i rekreacji zapewnia, że takie turnieje to  dodatkowa forma mobilizacji graczy, którzy na co dzień grają w domu lub w małych grupach. Do Czaplinka na turniej zjechało wielu wysoko punktowanych graczy, co przyciągnęło kolejnych zawodników. Jest to też pewna promocja dla samego miasta, cieszymy się że możemy ich gościć - mówi Ziętkiewicz.

Ostatecznie liderzy rankingu czaplineckich zmagań to:

1 Skrzypski Mariusz 
2 Marczewski Marcin 
3-4 Wołynka Paweł 
3-4 Adamski Arkadiusz 
5-8 Pałaszewski Damian 
5-8 Osiński Krzysztof 
5-8 Czerski Piotr 
5-8 Działkowski Grzegorz 
9-16 Borzęcki Krzysztof 
9-16 Krasiński Mateusz 
9-16 Łęga Piotr 
9-16 Krawczyk Mariusz 
9-16 Lewandowski Adrian 
9-16 Kunat Jacek 
9-16 Raniewicz Krzysztof 
9-16 Krysztofiak Piotr 
Na relację z tego wydarzenia zapraszamy już dziś 15 luty po Echach Dnia.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: