Ponad 3 miliony złotych dla szpitala w Szczecinku. Przebudują OIOM i SOR

  • KW
  • 2016-02-15 09:58:46
Ponad 3 miliony złotych dla szpitala w Szczecinku. Przebudują OIOM i SOR
  • Foto: TV Gawex

Do Szczecinka dotarła kolejna dobra wiadomość dotycząca naszego szpitala. Ministerstwo Finansów poparło wniosek Starostwa Powiatowego o dofinansowanie III etapu rozbudowy szczecineckiej placówki medycznej. Kwota dofinansowania to dokładnie 3 544 398,00 zł.

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy Państwa o kończącym się remoncie Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu w Szczecinku oraz o kolejnych, planowanych i potrzebnych inwestycjach. Pisaliśmy o tym w artykule: Przebudowa Oddziału Pediatrycznego na finiszu, w planach kolejne inwestycje. Wówczas Prezes Spółki Szpital w Szczecinku Radosław Niemiec mówił nam o planach przebudowy Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz o aplikowaniu o pieniądze na te cele. Okazuje się jednak, że dzięki Poseł RP Małgorzacie Golińskiej, szczecineckie oddziały doczekają się remontu. 

Od kilku tygodni pozostawałam w stałym kontakcie z Ministerstwem Finansów zabiegając o "przychylne spojrzenie" na wniosek Powiatu Szczecineckiego złożony w zeszłym roku, a dotyczący dofinansowania z budżetu państwa działania pn. "Rozbudowa Szpitala w Szczecinku - III etap - SOR, OIOM i oddział pediatryczny". Dzisiaj otrzymałam ważną informację:
Ministerstwo Finansów poparło ten wniosek i podpisało promesę. PS. wnioskowana kwota dofinansowania 3 544 398,00 zł. -
napisała na jednym z portali społecznościowych Małgorzata Golińska.

Jak zaznacza rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Szczecinek Marcin Tadzik, łącznie daje to niemal 8 milionów złotych, które Samorząd Powiatowy przeznaczy na całkowitą zmianę na oddziałach: pediatrii, SOR i OIOM. Dotychczas zrealizowaliśmy 2/3 planów. Teraz zyskaliśmy możliwość dokończenia tego, co Starosta Krzysztof Lis rozpoczął lata temu - mówi Marcin Tadzik.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: