200 żołnierzy powołanych na ćwiczenia

  • KW
  • 2016-02-12 13:00:39
200 żołnierzy powołanych na ćwiczenia
  • Foto: kpt. Sebastian Stawiński

Zgodnie z planem powołania rezerw osobowych oraz żołnierzy NSR na ćwiczenia wojskowe do 2 Brygady Zmechanizowanej, ponad 200 żołnierzy stawiło się do koszar w Złocieńcu, w piątek 12 lutego br. celem udziału w dwutygodniowym szkoleniu.

Żołnierze przybywający na biuro przepustek od wczesnych godzin porannych, po wstępnej weryfikacji tożsamości przez kierownika punktu porządkowo-ochronnego, byli systematycznie przeprowadzani przez łączników na stołówkę, celem konsumpcji przygotowanego posiłku, a następnie, w grupach kilkunastoosobowych, zabierani w rejon wyczekiwania, zorganizowany w ramach Punktu Kontrolno-Informacyjnego. Po załatwieniu wszelkich kwestii związanych z naliczeniem należności finansowych oraz zwrotami kosztów podróży, w punktach przyjęcia odbierane są karty powołania, odnotowywana jest data i godzina przybycia oraz sprawdzana tożsamość, jak również wypisywane zostają skierowania do właściwego pododdziału, z którymi żołnierze kierowani są do poszczególnych PPW, celem wyposażenia w należne sorty oraz przydziału broni - podkreślił zastępca kierownika PKI, kapitan Krzysztof Borek.

Żołnierze wcieleni przez kompanię saperów, kompanię rozpoznawczą oraz 1 i 2 batalion zmechanizowany, w późnych godzinach popołudniowych, 12 lutego br. zostaną przetransportowani na Ziemsko, gdzie na czas szkolenia zorganizowano obozowisko dla pododdziałów złocienieckiej brygady. Wojsko wcielane przez batalion logistyczny odbędzie główne szkolenie w oparciu o przykoszarowe strzelnice i place ćwiczeń oraz zaplanowane obiekty w CSWL Drawsko. Uroczyste rozpoczęcie szkolenia, zaplanowanego od 12 do 26 lutego 2016 roku na jednym z największych poligonów w Europie, odbędzie się w poniedziałek 15 lutego 2016 roku. Komendantem zgrupowania poligonowego będzie dowódca 1 Batalionu Zmechanizowanego, podpułkownik Mariusz Kowalski.

     tekst i zdjęcia: kpt. Sebastian Stawiński                                                 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: