Kradł dowody osobiste znajomym i zawierał pożyczki na ich dane

  • KW
  • 2016-02-12 12:09:05
Kradł dowody osobiste znajomym i zawierał pożyczki na ich dane
  • Foto: TV Gawex

Jak się okazuje osób wyłudzających kredyty nie brakuje. 11 lutego aż 18 zarzutów usłyszał 36-letni mężczyzna, który, wykorzystując chwilową nieuwagę swoich znajomych, kradł im dowody osobiste, a następnie zaciągał pożyczki na ich dane. Policjanci z I komisariatu w Koszalinie zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Praktycznie kilka razy w miesiącu policjanci koszalińskiej komendy zatrzymują osoby, które wyłudziły kredyty. Tak też było tym razem. 36-latek  zgłosił się do salonu firmowego zajmującego się dystrybucją mebli. Chcąc otrzymać wybrany przez siebie towar musiał przedstawić stosowne dokumenty. Złożył więc oświadczenia oraz przedłożył dowód osobisty. Pracownik sklepu od razu zauważył, że osoba na zdjęciu nie odpowiada rysopisowi mężczyzny. O swoich podejrzeniach powiadomił koszalińską policję.  

Kryminalni z I komisariatu, którzy zajęli się nieuczciwym kredytobiorcą ustalili, że 36-latek, który chciał nabyć meble przedstawił również nieprawdziwe oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Sprawdzając dalej wyszło na jaw, że mężczyzna w trakcie niespełna dwóch miesięcy dokonywał zakupu na raty w kilkunastu innych punktach na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że 36-latek przebywając w towarzystwie wykorzystywał chwilową nieuwagę swoich znajomych, a następnie kradł im dowody osobiste. Posługując się nimi zawierał kolejne pożyczki na zakup sprzętu elektronicznego.

Kryminalni przedstawili podejrzanemu łącznie 18 zarzutów, w tym oszustwa i kradzieży dokumentów. Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci odzyskali rzeczy, które oszust nabył w wyniku popełnionych przez siebie przestępstw.

info: mł. asp. Monika Kosiec, KMP Koszalin

Komentarze (1)

HALINA 2016-02-13 16:31

I NIKT NIE SPRAWDZIŁ, ZDJĘCIA ABY TYLKO SPRZEDAC.No cóż takie drapieżne czasy a Ci kórzy sprzedali albo udzielili kredytu też powinni odpowiadać!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: