Ulica Parkowa jednokierunkowa, rondo na skrzyżowaniu Jeziorna-Kościuszki

  • KW
  • 2016-02-11 11:36:51
Ulica Parkowa jednokierunkowa, rondo na skrzyżowaniu Jeziorna-Kościuszki
  • Foto: Google

Według władz naszego miasta oraz według wielu kierowców, najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem w Szczecinku jest skrzyżowanie ulicy Jeziornej z ulicą Kościuszki. Dlatego też miasto postanowiło zbudować rondo w tym miejscu oraz zmienić organizację ruchu w centrum Szczecinka.

Kilka lat temu stanęliśmy przed dylematem, w jakim kierunku mają pójść rozwiązania komunikacyjne. Postawiliśmy wtedy na ruch uspokojony - budowę rond i upłynnienie ruchu bez świateł. Uważam, że dla takiego miasta jak Szczecinek jest to najlepsze rozwiązanie - mówi Telewizji Gawex Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. Jak przypomina, jeszcze nie tak dawno skrzyżowanie ulicy Mierosławskiego z Kościuszki było podobnym, niebezpiecznym punktem, jak teraz skrzyżowanie ulic Jeziorna - Kościuszki. Miasto postanowiło interweniować w sprawie tego skrzyżowania i zbudować tam rondo. Byłoby to nieduże rondo, które upłynni ruch. Dzisiaj ulica Jasna i ulica Jeziorna są jednokierunkowe i tak by pozostało - dodaje D. Rak.

W tej inwestycji miasto bierze również pod uwagę fakt, że powstaną kolejne inwestycje, np. rozbudowa Centrum Handlowego Aria i kolejne miejsca parkingowe. Te inwestycje zwiększą z pewnością ruch na kolejnych ulicach takich jak Ordona, Jana Pawła II czy na ulicy Parkowej, która jest dwukierunkowa i ma ostre promienie skrętu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby ulica Parkowa była jednokierunkowa, jednakże utrudniłoby to znacznie ruch - informuje nasz rozmówca. Dlatego miasto proponuje zrobić przejazd z ulicy Ordona przez ulicę Junacką aż do Jana Pawła II. Dzięki temu, jednokierunkowy przejazd ulicą Parkową, nie będzie aż tak kłopotliwy.

Miasto zleciło już stworzenie koncepcji. Powinna być ona znana jeszcze w tym roku, wówczas będą też określone koszty inwestycji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: