Miasteczko ruchu drogowego - edukacja poprzez praktyczne zajęcia

  • KW
  • 2016-02-11 08:29:05
Miasteczko ruchu drogowego - edukacja poprzez praktyczne zajęcia
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjantki Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przy współpracy ze Strażą Miejską w Białym Borze, przeprowadziły spotkanie na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Świetlicy Wiejskiej w Grabowie.

Policjantki dzięki wykorzystaniu „Miasteczka edukacji drogowej” pokazały najmłodszym uczestnikom jak przez zabawę i wspólne ćwiczenia można wzbogacać się o nową wiedzę. W trakcie zajęć edukacyjnych uczestnicy ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych bez i z sygnalizacją świetlną. Dzieciom przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyjaśniono kiedy radiowóz jest pojazdem uprzywilejowanym. Dzięki piankowym elementom miasteczka drogowego dzieci mogły wcielić się w uczestników ruchu drogowego, kreując bezpieczne zachowania na drodze w różnych sytuacjach. Wspólnie z dziećmi omówiono numery telefonów alarmowych, zwracając uwagę na informacje, jakie należy przekazać dzwoniąc na nr alarmowy. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe z przesłaniem, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu.

Przez zabawę zarówno strażnicy jak i policjanci przekazali ważne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania podczas ferii. Świadome czyhających zagrożeń dzieci stają się bardziej odpowiedzialne za swoje bezpieczeństwo. Dla dzieci, które spędzają ferie w swoich miejscach zamieszkania taka forma zajęć okazała się interesującą zabawą i ciekawym sposobem spędzania czasu wolnego wspólnie ze służbami mundurowymi - podsumowuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP Szczecinek.

info: KPP Szczecinek
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: