Kolejne wybory uzupełniające do Rady Miasta - znamy kandydatów

  • KW
  • 2016-02-10 07:43:45
Kolejne wybory uzupełniające do Rady Miasta - znamy kandydatów
  • Foto: TV Gawex

20 marca 2016 roku odbędą się kolejne wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinek. Mieszkańcy należący do okręgu nr 19, będą musieli wybrać radnego, który zastąpi byłego radnego Janusza Leszko.

Sprawa drugich wyborów uzupełniających do Rady Miasta Szczecinek dotyczy Janusza Leszko, który złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne. O wszczęcie lustracji wystąpił Instytut Pamięci Narodowej ze Szczecina, który stwierdził, że szczecinecki radny współpracował z Wojskową Służbą Wewnętrzną w latach komunistycznych. Komisarz Wyborczy w Koszalinie 10 sierpnia 2015 roku wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Leszko, a wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania 31 grudnia 2015 roku zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do szczecineckiej Rady Miasta w marcu br. Wybory odbędą się w okręgu wyborczym nr 19 (ulica 28–go Lutego, Chodkiewicza, Kamienna).

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 9 lutego, do godziny 24:00 należało Miejskiej Komisji Wyborczej zgłosić kandydatów na radnych. Jak powiedział nam Rober Robak, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinku, cztery komitety zarejestrowały swoich kandydatów:

  • Marek Bogdanowicz z KWW Łączy nas Miasto,
  • Paweł Kwak z KWW Razem dla Szczecinka,
  • Małgorzata Kubiak-Horniatko z KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego,
  • Szymon Ochocki z KWW Nowoczesna Ryszarda Petru.

Komentarze (2)

Jan 2016-02-10 11:42

Pan Bogdanowicz i Pan Ochocki zapomnieli że są dalej w PO chcą kolejny raz oszukać wyborców?

Gość 2016-02-29 18:34

Pan Jan z komentarza powyżej może zachować swoje cenne uwagi dla siebie. Liczy się to, co dana osoba zrobi dla miasta, a nie pod jaką partię ją podpinają. Panie Marku, trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: